Nadchodzą dobre lata dla budownictwa

2007-12-28 12:31
Nadchodzą dobre lata dla budownictwa
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Nadchodzą dobre lata dla budownictwa

Mijający rok 2007 był dobrym rokiem dla budownictwa, nie tylko tego najbaczniej obserwowanego przez obywateli - mieszkaniowego, ale także związanego z infrastrukturą i przemysłem. Nadchodzą dobre lata dla budownictwa, zatem w zbliżającym się 2008 roku życzę Państwu, abyście i Wy mieli w nich swój udział...

Szanowni Państwo!

Mijający rok 2007 był dobrym rokiem dla budownictwa, nie tylko tego najbaczniej obserwowanego przez obywateli - mieszkaniowego, ale także związanego z infrastrukturą i przemysłem.
Dynamika wzrostu wielokrotnie przekroczyła tempo w jakim przyrastał PKB, a prognozy instytucji finansowych i analityków rynku zapewniają o trwałym charakterze tego trendu.

Nadchodzą dobre lata dla budownictwa, zatem w zbliżającym się 2008 roku życzę Państwu, abyście i Wy mieli w nich swój udział.

Życzę też, żeby ceny mieszkań już nie rosły, a inflacja nie powodowała wzrostu kosztów kredytów dla wszystkich, którzy będą kupowali swoje nowe mieszkanie. Mam też nadzieję, a życzę tego z całej mocy, że będzie ich na rynku coraz więcej.

Olgierd Roman Dziekoński (l. 57), 
mgr inż. architekt, ukonczył w 1975 r. Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, absolwent: Salzburg Seminar 1987 r. - wykładowca 1993 r.; Harvard Graduate School of Design - 1993 r.; asystent na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, w Instytucie Planowania Przestrzennego 1974-1984, wiceprezydent Miasta st. Warszawy w latach 1990-1994 oraz 1999-2000. Współtworzył warszawską samorządność po 1990 roku. Twórca i pierwszy prezes Agencji Rozwoju Komunalnego, wspierającej samorządy w Polsce (ARKA) w latach 1994-1999.
W latach 2000-2001 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. Ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w planowaniu, projektowaniu i zarzadzaniu rozwojem miejskim oraz wdrażaniu publicznych projektów inwestycyjnych. Autor planów i projektów urbanistycznych, sporządzanych w ramach Spółdzielni Pracy Twórczej Architektów i Artystów Plastyków ESPEA. Specjalizuje się w problematyce gospodarki przestrzennej i regionalnej, inwestycji komunalnych i planowaniu rozwoju. Ma uprawnienia do projektowania w planowaniu przestrzennym i architektonicznym. Ekspert programów rozwoju lokalnego i regionalnego w Europie i na Bliskim Wschodzie. Członek wielu organizacji zawodowych m.in.: Krajowej Rady Izby Architektów (wiceprezes od 2002 r.), zarządu Rady Architektów Europy (2004-), zarządu Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw (od 1996 r.), zarządu Unii Metropolii Polskich (1998-2006), Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN (1998-2005).
Olgierd Dziekoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Autor: Ministerstwo Infrastruktury
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej