Nabycie przez VEKA AG spółki GEALAN dobrym posunięciem

2014-05-12 17:21
Profil VEKA
Autor: VEKA Polska

VEKA AG - producent profili do okien i drzwi, wziął udział w najważniejszych targach branży "fensterbau/ frontale 2014“ w Norymberdze, gdzie zaprezentował swoje nowe wyroby i rozwiązania, przekonał się też, co klienci myślą o przejęciu przez spółkę firmy GEALAN.

- Ukazując nowe wyroby i propozycje rozwiązań na najważniejszej imprezie branżowej, zaprezentowaliśmy naszą wizję przyszłości. Ponadto jeszcze przed targami daliśmy do zrozumienia, poprzez przejęcie spółki GEALAN, że naszym celem, jako grupy kapitałowej, pozostaje dalszy aktywny rozwój. Bardzo miło było doświadczyć, z jaką aprobatą i uznaniem cieszyła się nasza decyzja. Potwierdza to, że nasz wybór kierunku rozwoju spółki jako firmy nastawionej na wysoką jakość i oferowanie rozwiązań był ze wszech miar słuszny -  skomentował targowy sukces i ostatnie działania strategiczne Andreas Hartleif, prezes zarządu spółki VEKA AG.
Podczas rozmów z klientami i uczestnikami targów stało się jasne, że decyzja w sprawie nabycia spółki GEALAN postrzegana jest jako słuszny element obranej strategii, a osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie procesu dają gwarancję osiągnięcia optymalnych efektów. Andreas Hartleif stwierdził w tej kwestii:
- Zarówno od klientów obu spółek, jak i od innych ważnych firm z branży okuć i budowy maszyn słyszeliśmy głosy zachęcające do nabycia spółki GEALAN. Teraz wszyscy z zaciekawieniem śledzą, w jaki sposób jako nowa grupa kapitałowa zaaranżujemy przejęcie oraz sprostamy wynikającym z niego procesom integracyjnym, zarówno w Niemczech, jak i na innych ważnych rynkach europejskich.

Ze względu na obowiązek uzyskania, w przypadku tego rodzaju transakcji, zgody właściwych władz w poszczególnych krajach i na wiążącą się z tym konieczność powstrzymania się od komentarzy przez obie spółki, aktualnie ani VEKA, ani GEALAN nie mogą udzielić konkretnych odpowiedzi na pytania odnośnie planów na najbliższą przyszłość, co z pewnością może być źródłem najróżniejszych spekulacji.
- Po uzyskaniu odpowiednich zgód wdrażana będzie strategia dywersyfikacji z udziałem obu marek, które będą działały autonomicznie. Oznacza to, że w dalszym ciągu będzie funkcjonowała grupa kapitałowa GEALAN pod szyldem VEKA, nawet jeśli obecnie w branży rozpowszechniane są pogłoski odmiennej treści. W ścisłej współpracy z zarządem GEALAN zagwarantujemy, aby realizowane były właściwe koncepcje rynkowe, a nie życzenia niektórych konkurentów - wyjaśnia Andreas Hartleif.

Po otrzymaniu zgody od właściwych władz VEKA i GEALAN poinformują swoich pracowników, klientów oraz opinię publiczną o planach dotyczących poszczególnych rynków.
- Do tego momentu prosimy o cierpliwość i zapewniamy jeszcze raz, że w naszym interesie jak najbardziej pozostaje utrzymanie w ramach strategii dywersyfikacji ugruntowanych struktur, które funkcjonują z powodzeniem – stwierdził na zakończenie prezes spółki VEKA AG.

Grupa VEKA przejmuje konkurencję
Autor: VEKA AG
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej