Mostostal Warszawa ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

2015-10-20 18:10
Złota Karta Lidera dla Mostostalu Warszawa
Autor: Mostostal Warszawa SA Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy dla Mostostalu Warszawa odebrał Jacek Szymanek, członek zarządu ds. zarządzania i administracji

Już od 1998 roku działa Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, organizacja koordynowana przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. To platforma wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych warunków pracy, przy merytorycznym wsparciu Instytutu, a wszystko to by zapobiegać wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym.

Forum Liderów Bezpiecznej Pracy zrzesza obecnie 119 firm z różnych branż. Jest w tym gronie kilka przedsiębiorstw budowlanych, m.in. Polimex-Mostostal, Elektromontaż-Lublin, Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Skanska oraz Mostostal Warszawa. I właśnie ta ostatnia firma przeszła do „wyższej kategorii” Forum Liderów Bezpiecznej Pracy wraz z przyznaniem jej Złotej Karty Lidera. To docenienie przez gremium, po przejściu weryfikacji, efektów działań na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.

Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy dla Mostostalu Warszawa odebrał Jacek Szymanek, członek Zarządu ds. Zarządzania i Administracji, podczas XVIII konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy w Puławach, który powiedział:
- Mostostal Warszawa jest członkiem Forum Liderów Bezpiecznej Pracy już od 2000 roku. Jesteśmy dumni, że nasza aktywność w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na budowach została doceniona najwyższą możliwą nagrodą – Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy. To szczególne wyróżnienie dla naszej firmy, bowiem troska o pracowników, podnoszenie standardów bhp i dążenie do całkowitego wyeliminowania wypadków na budowach to kluczowe cele zapisane w naszej strategii.

Przypomnijmy, że Mostostal Warszawa, wraz z innymi największymi firmami budowlanymi: Budimex, Erbud, Hochtief, Mota-Engil, Polimex-Mostostal, PORR Polska Infrastructure (dawniej Bilfinger Infrastructure), Skanska, Unibep i Warbud, są sygnatariuszami Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Celem tego niesformalizowanego stowarzyszenia jest również dążenie do zmniejszenia liczby wypadków na polskich budowach. Najważniejszym zadaniem tych firm (bo w porównaniu z innymi jest u nich znikoma wypadkowość) jest wdrażanie standardów bhp wśród podwykonawców. Jeżeli któryś z nich nie wypełni wymagań, nie znajdzie pracy na żadnym placu budowy prowadzonym przez sygnatariuszy Porozumienia.

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej