Mostostal Warszawa i akcja „Odwiedziny z podnośnika”

2020-05-04 14:07 czem
Mostostal Warszawa w akcji Odwiedziny z podnośnika
Autor: Mostostal Warszawa Mostostal Warszawa w akcji "Odwiedziny z podnośnika"

Mostostal Warszawa, który dla ORPEA Polska buduje klinikę rehabilitacyjną w Wawrze, zorganizował niecodzienną akcję dla rodzin i mieszkańców domu opieki prowadzonego przez tę firmę.

Z powodu pandemii koronawirusa, od marca ORPEA Polska wstrzymała odwiedziny w swoich domach opieki dla seniorów. Wprowadzono zastępcze formy kontaktu, m.in. spotkania telefoniczne przez szybę, jednak nie wszyscy mogli z tego korzystać. Im z pomocą przyszedł Mostostal Warszawa, jedna z największych firm budowlanych, który zorganizował akcję „Odwiedziny z podnośnika”.

Dzięki sprzętowi udostępnionemu przez Mostostal Warszawa, mieszkańcy domu opieki Rezydencja DĄBRÓWKA mogli „spotkać się” ze swoimi bliskimi.

– Zdajemy sobie sprawę, że obecna izolacja jest szczególnie trudna dla mieszkańców domów opieki i ich rodzin. Tym bardziej cieszę się, że mogliśmy włączyć się w akcję „Odwiedziny z podnośnika” i umożliwić seniorom i ich rodzinom spotkania – mówi Jacek Szymanek, członek zarządu Mostostalu Warszawa.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej