Mostostal dla Sił Powietrznych RP

2010-04-09 13:07
Mostostal dla Sił Powietrznych RP
Autor: Mostostal Warszawa S.A.

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej powierzył firmie wykonanie budynku wirówki przeciążeniowej – symulatora szkoleniowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Obiekt wykorzystywany będzie do prowadzenia badań i treningów Sił Powietrznych Rzeczpospolitej Polskiej.

Zakres prac obejmie budowę:

  • fundamentów z wysokiej jakości betonu zbrojonego,
  • holu o konstrukcji żelbetowej i średnicy 22 m i wysokości 11m,
  • a także części biurowo technicznej – łącznie 2 kondygnacje (część piwniczna, parter i pierwsze piętro) o powierzchni 1 215 m² .

Ze względu na występowanie naprężeń podczas pracy wirówki przeciążeniowej, prace fundamentowe, poprzedzone zostaną badaniami geologicznymi na głębokości 10 m, a w pomieszczeniu sterowania oraz serwerowni znajdą się posadzki antyelektrostatyczne.

W nowopowstałym obiekcie umieszczony zostanie symulator szkoleniowy najnowszej generacji, za pomocą którego piloci Sił Powietrznych, będą mogli przygotowywać się m.in. do skomplikowanych i niebezpiecznych misji lotniczych F-16 oraz MIG – 29. Obracająca się w sposób kontrolowany w trzech osiach kabina, umożliwi wierne odtworzenie lotu w warunkach laboratoryjnych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo personelu latającego w warunkach rzeczywistych. Za pomocą urządzenia piloci przećwiczą manewry, których wykonanie w locie byłoby zbyt niebezpieczne oraz przygotują się na nieprzewidziane sytuacje awaryjne.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca 2011 roku. Wartość kontraktu to 7,63 mln zł brutto. Przejęcie placu budowy odbędzie się 14 kwietnia.

W uroczystości podpisania umowy wzięli udział: płk dr Olaf Truszczyński Dyrektor WIML oraz Jerzy Binkiewicz Wiceprezes Zarządu Mostostalu Warszawa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej