„Morze Możliwości” w aranżacji wnętrz – Kolor Roku 2014 Dulux

2013-12-19 14:48
Kolor Roku Dulux
Autor: Dulux Polska Już po raz dziesiąty Dulux wybrał Kolor Roku. Wybór ogłoszono 10 grudnia 2014. Kolorem Roku 2014 został ciemny, morski błękit o nazwie Morze Możliwości.

Myślą przewodnią tegorocznego wyboru koloru było "uwalnianie potencjału", który kryje się we wnętrzach, przedmiotach codziennego użytku oraz w budynkach. Kolorem, który według Duluxa, najlepiej odzwierciedla ideę uwalniania potencjału jest morski odcień ciemnego błękitu o nazwie "Morze Możliwości".

Już po raz dziesiąty firma Dulux wybrała Kolor Roku.  Uroczysta, jubileuszowa gala odbyła się 10 grudnia 2013  w siedzibie  Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Jednocześnie z Kolorem Roku 2014 - „Morzem Możliwości", zaprezentowanych zostało pięć ogólnych trendów kolorystycznych. Inspiracje do nich czerpano z ogólnych megatrendów społecznych. Trendy te wpisują się w otaczającą nas rzeczywistość i mają pokazać różne tendencje w stylach architektury wnętrz.
„Cicha Rewolucja" uosabia wnętrza subtelne i wyrafinowane. Łączy minimalizm z klasyczną elegancją. Przeważają złamane biele i beże.
„Margines Dowodu" korzysta z obrazów i znaków, które mają ułatwiać organizację dnia. Wnętrza w tej tonacji nawiązują do stylistyki biurowej i loftowej. Wykorzystywane barwy to głęboki granat, ciemna ochra oraz intensywna czerwień.
„Miejski Folk" to ukłon w kierunku sztuki ludowej. Wnętrza mają dawać poczucie ciepła i sielskości. Odważne wzornictwo utrzymane jest w intensywnych, ciepłych barwach.
„Tajemniczy Ogród" nawiązuje do stylu skandynawskiego, prowansalskiego i rustykalnego. Wnętrza o pastelowych barwach wypełniają motywy kwiatowe i subtelna ornamentyka.
„Zrób To Teraz!" jest trendem skierowanym do ludzi odważnych. Wnętrza są bowiem energetyczne i zindywidualizowane. Aranżacja mieszkania ma, według założeń, być zabawą, w której nie obowiązują reguły. Dozwolone są wszystkie materiały, kolory i faktury.

Kolor Roku Dulux 2014
Autor: Dulux Polska Kolorem Roku zostało Morze Możliwości - ciemny, morski błekit. Myślą przwodnia wyboru miało być Uwalnianie Potencjału, który drzemie zarówno w ludziach, jaki w budynkach i przedmiotach. Równocześnie zaprezentowane 5 trendów, które, zdaniem Duluxa, obowiązywać będą w nadchodzącym roku.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej