Mocny kostką brukową

2010-02-08 13:56
Polbruk mocny kostką brukową
Autor: Polbruk SA

Konsolidacja dwóch producentów kostki brukowej należących do irlandzkiego koncernu CRH stała się faktem. Polbruk SA z siedzibą w Gdańsku, jako spółka przejmująca 1 lutego 2010 połączyła się ze spółką Bazaltex Polbruk Sp. z o.o....

Prężnie działająca na południu Polski firma Bazaltex Polbruk powiększyła Polbruk SA o nowe zakłady w: Tarnowskich Górach, Kotlarni, Opolu, Legnicy, Prószkowie k/Opola i Niepołomicach. Połączenie jest konsekwencją konsolidacji produkcji drobnowymiarowych, wibroprasowanych elementów betonowych w polskiej części koncernu CRH. W wyniku fuzji powstał podmiot o dużym potencjale technicznym i rynkowym, zwiększonym kapitale zakładowym, dysponujący doświadczoną kadrą. To największa z dotychczasowych fuzji w branży kostki brukowej w Polsce. Siła i pozycja rynkowa powstałego podmiotu dają zwiększoną gwarancję rzetelności i wiarygodności współpracy.

Skonsolidowany Polbruk zatrudnia obecnie ponad 650 osób w 19 zakładach. Łączne możliwości produkcyjne przekraczają 16 mln m2 wyrobów drogowych rocznie. Warto przypomnieć, że Polbruk SA działa na rynku od 18 lat, od 1998 roku jest częścią irlandzkiego koncernu budowlanego CRH plc.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej