Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej: Sławomir Nowak ministrem od budownictwa

2011-11-23 14:23
Sławomir Nowak ministrem od budownictwa
Autor: slawomirnowak.pl Sławomir Nowak został desygnowany na ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej

Schedę po Ministerstwie Infrastruktury przejęło Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Na jego czele stanął Sławomir Nowak. Kim jest i w czym się do tej pory specjalizował nowy minister? Czy wcześniejsze sugestie Premiera Donalda Tuska, że sprawy związane z budownictwem zostaną przypisane kilku resortom nie byłyby lepszym rozwiązaniem?

Sławomir Nowak urodził się w 1974 roku w Gdańsku. Ukończył dwa kierunki studiów: stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Gdańskim oraz zarządzanie w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Jeszcze na studiach założył własną firmę w branży reklamowej, następnie został prezesem zarządu agencji reklamowej "Signum Promotion”. Na swojej oficjalnej stronie, Sławomir Nowak nie podaje szczegółów, ale jego związki z polityką zaczęły się w roku w roku 1998, gdy został doradcą w Gabinecie Politycznym Ministra Obrony Narodowej Janusza Onyszkiewicza i piastował tę funkcję do roku 2000. W tym czasie, aż do roku 2002 był również szefem Stowarzyszenia „Młodzi demokraci” , a w 2001 wystartował w wyborach parlamentarnych, ale mandatu nie zdobył. W roku 2002 został wiceprezesem ds. techniki i reklamy roku w Radiu Gdańsk. W roku 2004 powrócił do polityki i to od razu do Sejmu, w wyniku rezygnowania z mandatów przez kolejnych przedstawicieli PO. Wówczas w Sejmie został członkiem Komisji Obrony Narodowej.

W kolejnych wyborach do Sejmu w roku w roku 2005 został od razu wybrany na posła, pracował podczas tej kadencji również Komisji Obrony Narodowej. We wcześniejszych wyborach parlamentarnych roku 2007 był już gdańskim liderem PO, a zatem mandat uzyskał bez trudu. W nowo formowanym rządzie otrzymał stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Premiera i szefa gabinetu politycznego premiera. Po dwóch latach podał się do dymisji i objął funkcję wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PO. W roku 2010 został szefem sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, a po wygranych przez niego wyborach sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta ds. kontaktów z rządem i parlamentem. Tym samym wygasł jego mandat poselski. Zdobył go ponownie w roku 2011 i jednocześnie odszedł z prezydenckiej służby. A 17 listopada Premier Donald Tusk tworząc nową strukturę rządu i powołując Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej powierzył mu tekę ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej...

Sławomir Nowak - rodzina, zainteresowania

Z facebooka dowiedzieliśmy się, że Sławomir Nowak jest żonaty i ma dwoje dzieci - syna i córkę.
Do swoich zainteresowań zalicza politykę, piłkę nożną i windsurfing. Ma nietuzinkowy gust muzyczny - przede wszystkim U2, ale również Sinead O'Connor, Sade, Klaxons, Pearl Jam, DM, Chemical Brothers, lubi polską muzykę rockową - Tilt, Kult, Maanam, Myslovitz, Sztywny Pal Azji, Republikę, ale także Marka Grechutę, Stanisława Soykę i Stare Dobre Małżeństwo. Jest fanem twórczości Stanisława Barei, Marka Piwowskiego oraz filmów Pedro Almodovara i Quentina Tarantino.

Jego ulubiony cytat, którego autorem jest Józef Piłsudski, to: „Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo". Zobaczymy, czy ten cytat będzie go prowadził na nowym stanowisku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej