Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej: Sławomir Nowak ministrem od budownictwa

2011-11-23 14:23
Sławomir Nowak ministrem od budownictwa
Autor: slawomirnowak.pl Sławomir Nowak został desygnowany na ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej

Schedę po Ministerstwie Infrastruktury przejęło Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Na jego czele stanął Sławomir Nowak. Kim jest i w czym się do tej pory specjalizował nowy minister? Czy wcześniejsze sugestie Premiera Donalda Tuska, że sprawy związane z budownictwem zostaną przypisane kilku resortom nie byłyby lepszym rozwiązaniem?

Sławomir Nowak urodził się w 1974 roku w Gdańsku. Ukończył dwa kierunki studiów: stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Gdańskim oraz zarządzanie w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Jeszcze na studiach założył własną firmę w branży reklamowej, następnie został prezesem zarządu agencji reklamowej "Signum Promotion”. Na swojej oficjalnej stronie, Sławomir Nowak nie podaje szczegółów, ale jego związki z polityką zaczęły się w roku w roku 1998, gdy został doradcą w Gabinecie Politycznym Ministra Obrony Narodowej Janusza Onyszkiewicza i piastował tę funkcję do roku 2000. W tym czasie, aż do roku 2002 był również szefem Stowarzyszenia „Młodzi demokraci” , a w 2001 wystartował w wyborach parlamentarnych, ale mandatu nie zdobył. W roku 2002 został wiceprezesem ds. techniki i reklamy roku w Radiu Gdańsk. W roku 2004 powrócił do polityki i to od razu do Sejmu, w wyniku rezygnowania z mandatów przez kolejnych przedstawicieli PO. Wówczas w Sejmie został członkiem Komisji Obrony Narodowej.

W kolejnych wyborach do Sejmu w roku w roku 2005 został od razu wybrany na posła, pracował podczas tej kadencji również Komisji Obrony Narodowej. We wcześniejszych wyborach parlamentarnych roku 2007 był już gdańskim liderem PO, a zatem mandat uzyskał bez trudu. W nowo formowanym rządzie otrzymał stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Premiera i szefa gabinetu politycznego premiera. Po dwóch latach podał się do dymisji i objął funkcję wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PO. W roku 2010 został szefem sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, a po wygranych przez niego wyborach sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta ds. kontaktów z rządem i parlamentem. Tym samym wygasł jego mandat poselski. Zdobył go ponownie w roku 2011 i jednocześnie odszedł z prezydenckiej służby. A 17 listopada Premier Donald Tusk tworząc nową strukturę rządu i powołując Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej powierzył mu tekę ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej...

Sławomir Nowak - rodzina, zainteresowania

Z facebooka dowiedzieliśmy się, że Sławomir Nowak jest żonaty i ma dwoje dzieci - syna i córkę.
Do swoich zainteresowań zalicza politykę, piłkę nożną i windsurfing. Ma nietuzinkowy gust muzyczny - przede wszystkim U2, ale również Sinead O'Connor, Sade, Klaxons, Pearl Jam, DM, Chemical Brothers, lubi polską muzykę rockową - Tilt, Kult, Maanam, Myslovitz, Sztywny Pal Azji, Republikę, ale także Marka Grechutę, Stanisława Soykę i Stare Dobre Małżeństwo. Jest fanem twórczości Stanisława Barei, Marka Piwowskiego oraz filmów Pedro Almodovara i Quentina Tarantino.

Jego ulubiony cytat, którego autorem jest Józef Piłsudski, to: „Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo". Zobaczymy, czy ten cytat będzie go prowadził na nowym stanowisku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej