Materiały budowlane - w styczniu drożej w 7 grupach

2011-02-07 14:15

Przychody Grupy Polskie Składy Budowlane ze sprzedaży materiałów budowlanych w styczniu 2011 r. były aż o 56% wyższe niż przed rokiem oraz o 5% wyższe niż w grudniu 2010 r. Wzrost jest wynikiem łagodnej zimy w miesiącu styczniu br., w porównaniu do bardzo ostrej zimy w 2010 r.

W styczniu 2011 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 7 grupach: najwięcej silikatów (o 13,4%), suchej zabudowy wnętrz (+4,9%) i materiałów izolacji termicznej (+3%). Ceny materiałów ściennych ceramicznych nie zmieniły się, a w 3 grupach ceny spadły, w tym znacząco pokryć i folii dachowych, rynien (o 6,3%).
W zbiorczej kategorii „inne” ceny wzrosły (o 3,5%), a to za sprawą wzrostu o 17,1% cen wyrobów stalowych oraz paroprocentowych wzrostów cen instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni.

Trendy zmian cen – dane Grupy PSB S.A.

Trendy zmian cen - styczeń 2011
Autor: Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.

Wskaźnik pesymizmu związanego ze spadkiem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-XII 2010 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość minus 2,2%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 3,9%. Równolegle dodatnią dynamikę osiągnięto w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto – plus 10,6%, jednak w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym był to minus 3,7%.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej