Materiały budowlane - w styczniu drożej w 7 grupach

2011-02-07 14:15

Przychody Grupy Polskie Składy Budowlane ze sprzedaży materiałów budowlanych w styczniu 2011 r. były aż o 56% wyższe niż przed rokiem oraz o 5% wyższe niż w grudniu 2010 r. Wzrost jest wynikiem łagodnej zimy w miesiącu styczniu br., w porównaniu do bardzo ostrej zimy w 2010 r.

W styczniu 2011 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 7 grupach: najwięcej silikatów (o 13,4%), suchej zabudowy wnętrz (+4,9%) i materiałów izolacji termicznej (+3%). Ceny materiałów ściennych ceramicznych nie zmieniły się, a w 3 grupach ceny spadły, w tym znacząco pokryć i folii dachowych, rynien (o 6,3%).
W zbiorczej kategorii „inne” ceny wzrosły (o 3,5%), a to za sprawą wzrostu o 17,1% cen wyrobów stalowych oraz paroprocentowych wzrostów cen instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni.

Trendy zmian cen – dane Grupy PSB S.A.

Trendy zmian cen - styczeń 2011
Autor: Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.

Wskaźnik pesymizmu związanego ze spadkiem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-XII 2010 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość minus 2,2%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 3,9%. Równolegle dodatnią dynamikę osiągnięto w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto – plus 10,6%, jednak w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym był to minus 3,7%.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej