Marvipol - debiut bez emisji publicznej

2008-06-23 11:45
Marvipol - debiut bez emisji publicznej
Autor: Marvipol S.A. Marvipol - debiut bez emisji publicznej

Deweloper działający na warszawskim rynku apartamentów - Marvipol - 16 czerwca 2008 roku złożył na GPW wniosek o dopuszczenie akcji spółki do obrotu giełdowego. Debiut Marvipolu mógłby się odbyć już kilka dni po otrzymaniu pozytywnej decyzji Zarządu Giełdy, jednak spółka odkłada w czasie ofertę publiczną akcji. Powód? Trudna sytuacja na rynkach finansowych.


Kazimierzowska Residence (Mokotów, 106 apartamentów, 2006 r.) - jeden z warszawskich pojektów Marvipolu.
Foto: Marvipol

"Mimo wcześniejszych planów, zdecydowaliśmy się na razie nie przeprowadzać oferty publicznej akcji. Powodem jest sytuacja na rynkach finansowych. Sam indeks WIG-deweloperzy spadł od początku roku o jedną trzecią" - mówi Andrzej Nizio, wiceprezes i współzałożyciel spółki. - "Marvipol jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i dlatego mamy możliwości rozwoju, w oparciu o własne środki oraz kredyty bankowe. Jednocześnie, biorąc pod uwagę zatwierdzony wcześniej prospekt oraz nasze przygotowanie organizacyjne, zdecydowaliśmy się podjąć starania o wprowadzenie spółki na giełdę. Uważamy, że dla takiej spółki jak nasza, giełda jest naturalnym etapem rozwoju. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości może zapewnić nam atrakcyjną możliwości pozyskania kapitałów" - zapewnia Andrzej Nizio.

Marvipol SA jest jednym z czołowych deweloperów na rynku warszawskim. Spółka specjalizuje się w segmencie apartamentów - do tej pory ukończyła 8 projektów (m.in. Stawki Residence, Kazimierzowska Residence, Villa Marina), a kolejnych 20 jest na etapie realizacji lub planowania (ponad 5,4 tys. mieszkań i ponad 392 tys. m2 powierzchni mieszkalnej).

Firma działa od 1996 r. Początkowo spółka specjalizowała się w realizacji usług związanych ze wstępnymi etapami procesu deweloperskiego - od 2000 r.  realizuje własne projekty inwestycyjne, począwszy od pozyskania gruntów, poprzez projektowanie we współpracy z biurami architektonicznymi i nadzór nad generalnymi wykonawcami, po przekazanie gotowych mieszkań klientom i zarządzanie nieruchomościami. Strategia spółki zakłada dalszy rozwój działalności deweloperskiej, skupionej w segmencie apartamentów oraz mieszkań o podwyższonym standardzie. Spółka koncentruje się na najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach na rynku warszawskim.

Założycielami spółki i członkami zarządu są Mariusz Wojciech Książek (prezes) oraz Andrzej Nizio (wiceprezes), jednocześnie akcjonariusze spółki (pierwszy kontroluje 82,5% akcji, drugi 4,3% oraz kontrolowana przez nich spółka Cosinda Holdings Limited 13,1%).

W 2006 r. Marvipol na poziomie skonsolidowanym osiągnął niemal 220 mln zł przychodów oraz 25,7 mln zł zysku netto. W I połowie 2007 r. przychody równe były 100,5 mln zł, a zysk netto 5,1 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej