Makita kończy z technologią spalinową. Stawia na środowisko!

2020-10-30 13:34
makita
Autor: Makita Makita stawia na środowisko

Firma Makita zapowiada koniec produkcji i stosowania silników spalinowych w swoich narzędziach. Ma to nastąpić w 2022 roku. To ważny krok w kierunku ochrony środowiska.

Firma Makita specjalizująca się w produkcji m.in. narzędzi ogrodowych oraz elektronarzędzi podjęła ważną decyzję w trosce o ochronę środowiska naturalnego. Od 2022 r. zaprzestaje produkcji urządzeń z silnikami spalinowymi, a tym samym opowiada się po stronie koniecznych zmian w tym kierunku.

Firma decyduje się na skoncentrowanie swoich zasobów zarządzania na rozwoju produkcji urządzeń bezprzewodowych, udoskonalając jednocześnie ich silniki oraz technologie akumulatorowe.

Makita nadal będzie inwestować w rozwój technologii akumulatorowych, czego efektem obecnie są prężnie rozwijające się rodziny maszyn CXT, LXT oraz najnowsza, innowacyjna technologia XGT. Rozwijając technologie akumulatorowe, dąży do zaspokojenia rosnących wymagań użytkowników, począwszy od lekkich prac w domu i ogrodzie, poprzez wykorzystanie maszyn w warsztatach, na budowach oraz we wszechstronnym utrzymaniu zieleni, a skończywszy na zastosowaniu w przemyśle ciężkim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej