LUG przeprowadzi split akcji

2010-01-14 11:44

Jeden z największych producentów opraw oświetleniowych w Polsce – LUG SA – zwołał na 15 lutego 2010 r. NWZA. Z projektów uchwał wynika, że spółka przeprowadzi split akcji w stosunku 4:1. To pierwszy z elementów mających pozwolić spółce zwiększyć płynność i wycenę walorów, a w konsekwencji przejść na rynek regulowany GPW.

Jeszcze przed zwołaniem NWZA spółki, w jej akcjonariacie pojawił się kolejny – po OPERA TFI – inwestor instytucjonalny. Fundusz private equity Black Pearl Capital SA nabył w transakcji pozagiełdowej 1.250.000 akcji spółki i tym samym objął 3.47% kapitału zakładowego.

- Z punktu widzenia spółki cieszy zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych, które na NewConnect wcale nie jest oczywiste. W przypadku LUG SA w naszej ocenie decyduje przede wszystkim wielkość firmy i generowanych przez nią przychodów. Kolejnym elementem są przenosiny na rynek regulowany, aby do nich doszło potrzebna jest jednak wyższa kapitalizacja spółki na rynku – w tej chwili spółka jest mocno niedowartościowana, biorąc pod uwagę choćby wielkość przychodów które rok temu przekroczyły 60 mln zł. Wzrost kapitalizacji chcemy osiągnąć m.in. dzięki zwiększeniu płynności akcji – temu posłuży np. split, który chcemy zaproponować akcjonariuszom na NWZA w lutym – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.

LUG SA to jedna z największych spółek notowanych na NewConnect. W 2007 i 2008 roku miała odpowiednio 59,7 i 60,6 mln zł przychodów oraz 2,9 i 0,9 mln zł zysku netto.

- Rok 2009 był trudny, ale już widzimy sygnały ożywienia. Spodziewamy się, że 2010 będzie znacznie lepszy na poziomie przychodów jak i wyniku netto, zarówno w kraju jak i za granicą. Chcemy dostarczać akcjonariuszom wyników, które przekonają ich, że rok 2010 jest dobrym momentem do przenosin spółki na rynek regulowany warszawskiej GPW – komentuje prezes zarządu LUG SA.

Fundusz private equity Black Pearl Capital SA, który ujawnił się w akcjonariacie to drugi inwestor instytucjonalny zaangażowany w LUG S.A. Spółka cieszyła się zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych już wcześniej, przykładem jest inwestycja Opera TFI jeszcze w trakcie prywatnej emisji akcji w 2007 r.

- Uważamy, że aktualna wycena spółki jest bardzo atrakcyjna, a spółka jest po prostu niedowartościowana w stosunku do rynku. Szczególnie w kontekście poprawiającej się koniunktury, a co za tym idzie spodziewanych lepszych wyników. Oprócz tego LUG SA to duża firma o stabilnej pozycji rynkowej i wysokich przychodach. To zaś zdecydowanie dobre podstawy do inwestycji, szczególnie, że firma rozpoczyna właśnie agresywny program budowy płynności akcji. Jego powodzenie pozwoli na istotny wzrost wyceny akcji i przenosiny na rynek regulowany – komentuje Jacek Woźniakowski, prezes zarządu Black Pearl Capital SA.

Według stanu na 18 stycznia 2010 r. LUG SA wyemitował łącznie 35 992 850 akcji, a kapitalizacja spółki wynosi prawie 36 mln zł. Po przeprowadzeniu splitu akcji, każdy akcjonariusz w zamian za jedną dotychczas posiadaną akcję otrzyma cztery nowe akcje. Łączna ilość akcji wynosić zaś będzie 143 971 400. Spółka liczy, że pozwoli to zwiększyć płynność obrotu jej walorami na rynku.

Skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej LUG SA (dane w tys. zł)
 20072008Q1-Q3 2009
przychody 59 684 60 569 43 600
zysk netto 2946 940 - 1010

 


LUG SA to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG SA - dostawcy kompleksowych rozwiązań świetlnych, jednego z największych producentów opraw oświetleniowych w Polsce. Spółka sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 20 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 r. funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG SA, LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH oraz TOW LUG Ukraina. LUG SA od listopada 2007 r. jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW.
Black Pearl Capital SA (BPC) jest funduszem typu private equity, za pomocą którego grupy inwestycyjne Totmes i WDM inwestują na rynku niepublicznym. Fundusz BPC inwestuje w spółki z dużym potencjale rozwoju z równych branż. „Czarna perła” zainteresowana jest wyłącznie spółkami generującymi zysk netto, dla których prognozowany wskaźnik P/E nie przekracza 5. Wartość inwestycji w jeden podmiot to maksymalnie 0,5 mln zł. W pierwszym kwartale 2010 r. fundusz zadebiutuje na rynku NewConnect. Black Pearl Capital SA zamknął już dwie prywatne emisję akcji o łącznej wartości 5 mln zł z przeznaczeniem na kolejne inwestycje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej