LC Corp SA: jest wzrost

2008-08-29 14:25

Po pierwszych sześciu miesiącach 2008 roku deweloper odnotował zysk netto na poziomie 31,9 mln zł. Jest to znaczący wzrost w stosunku do pierwszego półrocza 2007 roku, w którym spółka miała stratę w wysokości 0,8 mln zł.

Na tak dobry wynik LC Corp SA w pierwszej połowie 2008 roku wpłynęły przychody osiągane z opłat eksploatacyjnych z obiektu handlowo-biurowego Arkady Wrocławskie (na zdjęciu), a także zakończenie i oddanie do użytku mieszkan z I etapu inwestycji Przy Promenadzie w Warszawie (wszystkie 235 mieszkań znalazły już właścicieli). Obecnie prowadzona jest sprzedaż 385 mieszkań z II etapu -do sierpnia 2008 r. sprzedano już 33% lokali. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2009 roku.

"W pierwszej połowie roku deweloperzy odczuli spowolnienie sprzedaży na rynku pierwotnym. Sprzedaż w drugim kwartale utrzymywała się na podobnym poziomie, jak w pierwszym. W tym samym czasie rynek finansowy odnotował rekordową sprzedaż kredytów hipotecznych. To był najlepszy kwartał dla banków i pośredników kredytowych sprzedających hipoteki. Ten fakt potwierdza analizy mówiące o ogromnym potencjale polskiego rynku mieszkaniowego i ogromnym zapotrzebowaniu na mieszkania" - twierdzi Konrad Dubelski, prezes zarzadu LC Corp SA. "Po oczekiwaniach na spadek cen w pierwszym kwartale, klienci zaczęli realizować swoje plany zakupów. Sprzedajemy podobną liczbę mieszkań jak w czasie największej hossy. Przy tym nie dajemy upustów cenowych czy dodatkowych prezentów do mieszkań. Stawiamy na wyjątkowość naszych inwestycji. Zarówno ich lokalizacja, jak i niepowtarzalne rozwiązania architektoniczne, skutecznie konkurują na rynku z ofertami innych deweloperów" - dodaje.

LC Corp zarządza kilkunastoma dużymi projektami deweloperskimi w kluczowych aglomeracjach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdansku, Krakowie, Katowicach i Łódzi. Portfel inwestycyjny spółki obejmuje ponad 2,2 mln m2 gruntu, na którym łączna wartość inwestycji przekrocza ponad 1 mln m2 powierzchni użytkowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej