Lafarge w Polsce wspiera regionalne szpitale

2020-05-06 10:14
Lafarge pomaga
Autor: Lafarge Przedstawiciele Lafarge w Polsce z darami dla szpitala

Lafarge w Polsce to kolejna firma, która doceniając zaangażowanie pracowników służby zdrowia w walkę z epidemią koronawirusa, przekazała środki ochrony osobistej czterem regionalnym szpitalom zakaźnym.

Lafarge w Polsce przekazał 800 kombinezonów ochronnych oraz 10 tysięcy maseczek chirurgicznych, które zostały podzielone na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Oddziału Zakaźnego Dziecięcego w Kielcach, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Codziennie widzimy poświęcenie i zaangażowanie świata medycznego w ratowanie zdrowia i życia pacjentów dotkniętych epidemią koronawirusa. Jako że sytuacja ta dotyka nas wszystkich, ważne jest by w tych trudnych chwilach trzymać się razem. Dlatego podjęliśmy tę inicjatywę, by wesprzeć tych, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią – podkreśla Xavier Guesnu, prezes zarządu Lafarge w Polsce.

Lafarge w Polsce należy do czołowych producentów cementu, kruszyw i betonu. Firma jest znana z wysokich standardów bezpiecznej pracy oraz inwestowania w innowacje. Firma działa w Polsce od 1995 roku, obecnie w 50 zakładach zatrudnia blisko 1500 pracowników. Polska firma jest częścią globalnej Grupy LafargeHolcim, która zatrudnia około 75 000 pracowników w około 80 krajach i ma ponad 2300 zakładów na świecie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej