Lafarge w Polsce wspiera regionalne szpitale

2020-05-06 10:14
Lafarge pomaga
Autor: Lafarge Przedstawiciele Lafarge w Polsce z darami dla szpitala

Lafarge w Polsce to kolejna firma, która doceniając zaangażowanie pracowników służby zdrowia w walkę z epidemią koronawirusa, przekazała środki ochrony osobistej czterem regionalnym szpitalom zakaźnym.

Lafarge w Polsce przekazał 800 kombinezonów ochronnych oraz 10 tysięcy maseczek chirurgicznych, które zostały podzielone na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Oddziału Zakaźnego Dziecięcego w Kielcach, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Codziennie widzimy poświęcenie i zaangażowanie świata medycznego w ratowanie zdrowia i życia pacjentów dotkniętych epidemią koronawirusa. Jako że sytuacja ta dotyka nas wszystkich, ważne jest by w tych trudnych chwilach trzymać się razem. Dlatego podjęliśmy tę inicjatywę, by wesprzeć tych, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią – podkreśla Xavier Guesnu, prezes zarządu Lafarge w Polsce.

Lafarge w Polsce należy do czołowych producentów cementu, kruszyw i betonu. Firma jest znana z wysokich standardów bezpiecznej pracy oraz inwestowania w innowacje. Firma działa w Polsce od 1995 roku, obecnie w 50 zakładach zatrudnia blisko 1500 pracowników. Polska firma jest częścią globalnej Grupy LafargeHolcim, która zatrudnia około 75 000 pracowników w około 80 krajach i ma ponad 2300 zakładów na świecie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej