Lafarge: dyrektor Cementowni Małogoszcz odznaczony Krzyżem Zasługi RP

2011-12-29 15:42
Krzyż Zasłużonych RP dla dyrektora Cementowni Małogoszcz
Autor: Lafarge Cement SA

Dyrektor Cementowni Małogoszcz - Mirosław Majchrowicz został odznaczony Złotym Krzyżem RP nadawanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wyróżnienie zostało przyznane ze realizowanie działań na rzecz bezpieczeństwa pracy i działalności społecznej.

Dyrektor Cementowni Małogoszcz, która należy do spółki Lafarge, został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi, za prowadzenie działalności w zakresie bezpieczeństwa pracy i społeczności lokalnej.

Przeczytaj również: Certyfikat "Zielone biuro" dla Lafarge

Złoty Krzyż Zasługi RP

Złoty Krzyż Zasługi RP nadawany jest jako uznanie za prowadzenia działalności publicznej.
W imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Zasługi, wręczyła dyrektorowi Cementownii Małogoszcz - wojewoda woj. świętokrzyskiego, Bożena Pałka-Koruba.

- Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to odznaczenie trafiło do właściwej osoby. Dyrektor Majchrowicz jest zaangażowany w rozwój lokalnej społeczności, a zakład, którym kieruje wspiera wiele istotnych projektów dobrze służących naszemu regionowi. Cementownia Małogoszcz może być także wzorem dla innych pracodawców, widać, że tu najważniejsi są pracownicy - skomentowała wojewoda, Bożena Pałka-Koruba.

Cementownia Małogoszcz

Cementownia Małogoszcz działa od 1974 roku i jest jedną z dwóch zakładów produkcyjnych Lafarge. Od 1985 roku Mirosław Majchrowicz pełni w fabryce stanowisko dyrektora.
Zakład produkcyjny, którym kieruje dyrektor Majchrowicz zatrudnia obecnie ponad 200 osób oraz współpracuje z ponad 70 podywkonawcami. W 1995 roku Cementownia Małogoszcz została zmodernizowana. W ramach przeprowadzonej przebudowy, nie tylko zwiększono moce produkcyjne fabryki, ale również zainwestowano w projekty, mając na celu ochronę środowiska. W listopadzie 2011 roku Cementownia Małogoszcz, po raz pierwszy od początku działalności wyprodukowała 2 mln ton cementu.

Krzyż Zasłużonych RP dla dyrektora Cementowni Małogoszcz
Autor: Lafarge Cement SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej