Lafarge dołącza do akcji #niezwalniajmy

2020-05-21 17:35
Lafarge pomaga pracownikom
Autor: Lafarge Lafarge pomaga swoim pracownikom

Przyłączając się do akcji #niezwalniajmy, Lafarge składa publiczną deklarację o dołożeniu wszelkich starań, by w jak największym stopniu chronić miejsca pracy w swojej organizacji, szukając innych rozwiązań i oszczędności do zapewnienia ciągłości biznesowej.

Akcja #niezwalniajmy promuje odpowiedzialne praktyki pracodawców, którzy wspierają swoich pracowników zarówno w czasie prosperity, jak i kryzysu. Celem akcji jest zachęcenie firm do solidarności z pracownikami, pokazywanie przykładów rozwiązań w zakresie ograniczania kosztów bez zwalniania pracowników, a także wymiana doświadczeń z innymi firmami i krajami. Według ekspertów Instytutu Badawczego Randstad pandemia COVID-19 spowodowała, że obecnie niepewność Polaków o pracę jest najwyższa od 10 lat. A z raportu „Monitor Rynku Pracy” wynika, że aż 26% pracowników w Polsce obawia się zwolnienia.

Lafarge w odpowiedzi na obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19 podjęło już szereg inicjatyw wspierających pracowników w miejscu pracy oraz w czasie wolnym. We wszystkich obiektach i zakładach zastosowane zostały najwyższe standardy BHP i środki higieny, a tam, gdzie było to możliwe, wprowadzona została praca zdalna. Powołana została także grupa 60 koordynatorów ds. zapobiegania COVID-19, której zadaniem jest monitorowanie sytuacji w danej lokalizacji i dbanie o to, żeby praca mogła przebiegać w zgodzie z aktualnie obowiązującym rygorem sanitarnym i przy zachowaniu maksymalnych zasad bezpieczeństwa. Każdy z pracowników otrzymał również pakiet maseczek chirurgicznych oraz jednorazowych rękawiczek do prywatnego użytku.

Pracownicy Lafarge spotykają się regularnie online, żeby podtrzymywać zaangażowanie, ale też wyznaczać punkty w harmonogramie dnia i ułatwić rodzicom godzenie obowiązków z opieką nad dziećmi. Firma organizuje także m.in. szkolenia online z zakresu radzenia sobie z emocjami, przygotowała filmy uczące relaksacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej