Korporacja UNI-BUD - czyli...?

2009-03-24 16:13

Korporacja Przedsiebiorców Budowlanych UNI-BUD jest dobrowolnym stowarzyszeniem działającym na rzecz budownictwa, zarejestrowanym od 1991 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000009103. Korporacja ma na celu reprezentowanie przedsiębiorstw wobec władz oraz innych organizacji i instytucji, działanie na rzecz tworzenia prawidłowych warunków rozwoju przedsiębiorstw oraz organizowanie pomocy w ich działalności zarówno w kraju jak i za granicą.

UNI-BUD jest organizacją ogólnopolską, zrzeszającą przedsiębiorców – osoby fizyczne, jako członków zwyczajnych, oraz firmy działające w obszarze szeroko rozumianego sektora budownictwa, jako członków wspierających. Stowarzyszone firmy oferują bardzo szeroki zakres usług – od projektowania i realizacji obiektów "pod klucz", po różnorodne specjalistyczne usługi jak np. prace hydrotechniczne, tunelowe, instalacyjne, konserwację zabytków, rewitalizację, prace remontowe, wykończeniowe, wyburzeniowe, usługi sprzętowe, dostawy materiałów i wiele innych.

Zrzeszeni przedsiębiorcy mają bogate doświadczenie w eksporcie usług na rynek europejski m.in. do RFN, Szwecji, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, gdzie są cenionymi partnerami w realizacji prestiżowych obiektów z zakresu budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, infrastrukturalnego itp. Nasi członkowie dysponują znaczącym potencjałem budowlanym i wykwalifikowaną kadrą, są laureatami wielu ogólnopolskich, liczących się w środowisku konkursów i rankingów, oraz posiadają wszelkie uprawnienia i certyfikaty wymagane dla prowadzonego typu działalności.

Korporacja UNI-BUD jest członkiem i partnerem liczących się organizacji krajowych i zagranicznych działających w obszarze budownictwa. Wieloletnia ścisła współpraca z organizacjami i przedsiębiorstwami europejskimi, w tym szczególnie z Europejską Federacją Przemysłu Budowlanego (FIEC) z siedzibą w Brukseli, ze Stowarzyszeniem Polskich Przedsiębiorstw Budowlanych w Niemczech z siedzibą w Monachium (VpBU), oraz renomowanymi kancelariami adwokackimi w kraju i za granicą (szczególnie w RFN), zapewnia członkom UNI-BUD dostęp do szczegółowych informacji o zasadach działania na poszczególnych rynkach unijnych. Dzięki temu mogą oni nawiązywać bezpośrednie kontakty z przedsiębiorcami i organizacjami europejskimi, co zaowocowało sukcesami i ich wysoką pozycją wśród eksporterów usług.

KPB UNI-BUD współpracuje z polską administracją państwową: Sejmem RP, Ministerstwami, Urzędami, Agencjami, Instytutami, itp.

Statutowe cele Korporacji UNI-BUD realizowane są m.in. poprzez:

  • wyrażanie stanowiska i przedstawianie opinii w sprawach dotyczących polityki gospodarczej państwa w dziedzinie budownictwa oraz rozporządzeń prawnych, finansowych, technicznych i organizacyjnych w tej dziedzinie
  • doradztwo prawne, organizacyjne, finansowe, i techniczne dla inwestorów i wykonawców w kraju i za granicą
  • działania na rzecz integracji i powiązań kooperacyjnych firm członkowskich z najlepszymi firmami w kraju i za granicą
  • promowanie nowych rozwiązań i regulacji prawnych, ekonomicznych i technicznych oraz organizacyjnych w budownictwie i dziedzinach pokrewnych
  • prowadzenie działalności szkoleniowej i wydawniczej
  • prowadzenie analiz, studiów i badań z zakresu budownictwa w Polsce i w krajach UE
  • prowadzenie aktywnej współpracy z innymi organizacjami działającymi na rzecz rozwoju budownictwa w kraju i za granicą.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej