Konkurs Trimo Urban Crash: ty projektujesz, my budujemy

2010-10-15 16:15
Trimo Urban Crash
Autor: TRIMO

Wielkie wyzwanie dla studentów wydziałów architektury i projektowania “TY przygotowujesz projekt oryginalnej, miejskiej instalacji, służącej lokalnej społeczności. MY go budujemy" - 15 października 2010 jest dniem otwarcia III edycji międzynarodowego konkursu Trimo Urban Crash. Zwycięski projekt zostanie wybudowany przez firmę Trimo w mieszkalnej dzielnicy Lublany, a zwycięzca spędzi lato w prestiżowej szkole architektury – London School of Architecture. Wszyscy finaliści konkursu zostaną zaproszeni na specjalne, architektoniczne warsztaty w Słowenii.

Trimo: ty projektujesz, my budujemy

- Trimo Urban Crash stanowi wyjątkową okazję dla studentów architektury i projektowania by nie tylko poznać bezpośrednio proces powstawania samego pomysłu, ale również brać udział przy budowie zwycięskiego projektu. W ten sposób uczestnicy mogą zobaczyć zachodzące reakcje pomiędzy ich pomysłami a zmieniającą się rzeczywistością - wyjaśnia Miloš Ebner, dyrektor działu Innowacji w Trimo. - Przystępując do konkursu studenci przynoszą do Trimo swoje świeże, nowe pomysły, które być może są jeszcze niedoskonałe pod względem architektonicznym i technicznym, ale są na pewno pełne innowacji na wielu innych płaszczyznach.

Zobacz koniecznie: Kompleksowe rozwiązania Trimo – elewacje XXI wieku

"Trybuna życia" w Lublanie

Głównym hasłem tegorocznej edycji konkursu jest “trybuna życia”, zlokalizowana w wielokulturowej, mieszkalnej dzielnicy Lublany - Fužine.
- Projekt musi być połączeniem różnorodnej tematyki – ławek do oglądania wydarzeń sportowych i kulturalnych, miejsca spotkań i rozrywki różnych pokoleń i kultur, a także musi być odpowiedzią na współczesny problem tzw. "sypialnych" dzielnic nowoczesnych miast Europy – ich odpowiedniej formy i przeznaczenia - mówi Miloš Ebner. - Tak jak w poprzednich edycjach Trimo Urban Crash "rozbija” kolejną, intrygującą i ciekawą część miasta – poprzednio była to dzielnica Metelkovo mesto, tym razem jest to Fužine a w przyszłym roku – kto wie, może będzie to gdzieś obok ciebie?

Zobacz koniecznie: Qbiss by Trimo - inspirujące elewacje! FILM

Konkurs potrwa do 31 stycznia 2011 r.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch rundach w głosowaniu międzynarodowego jury. Ostateczne głosowanie publiczności zakończy się pod koniec kwietnia 2011 a projekt zostanie wybudowany w dzielnicy Fužine na jesień 2011. Podczas oficjalnego otwarcia zwycięskiego projektu finaliści będą mogli spotkać się z członkami jury oraz wziąć udział w warsztatach architektury w Lublanie.

Trimo Urban Crash

Międzynarodowe konkursy takie jak Trimo Urban Crash oferują jednocześnie studentom i uniwersytetom wyjątkową możliwość do wymiany wiedzy i informacji oraz porównania współczesnych metod nauczania. Ostatnia edycja konkursu Trimo Urban Crash - z 147 uczestnikami z 17 krajów – udowodniła już, że studenci oczekują właśnie takich koncepcji. Swoje aplikacje przesłali do Trimo studenci z Bangladeszu, Japonii, Singapuru, Ameryki oraz licznych krajów Europy. Zwyciężyli Alicja Choła i Jan Ledwoń z Polski (projekt "Biały Tancerz").

Firma Trimo dąży do rozszerzenia współpracy z uczelniami wyższymi by zachęcić je do konstruktywnej współpracy w zakresie teorii, praktyki i ekonomii na różnych obszarach naszego życia. Już dziś do tegorocznej edycji konkursu Trimo Urban Crash przyłączyła się Politechnika Śląska, Gdańska i Łódzka.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.trimo-urbancrash.com.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej