Konkurs firmy Zamel na projekt systemu sterowania instalacjami rozstrzygnięty

2012-10-10 18:29
Zamel Cet Konkurs
Autor: Zamel Sp. z.o.o.

Firma Zamel, która rok temu ogłosiła konkurs "Stwórz aplikację przyszłości", wybrała zwycięców. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas targów ENERGETAB.

Konkurs firmy Zamel adresowany był do projektantów i instalatorów instalacji elektrycznej, a także studentów i uczniów szkół średnich technicznych. By wziąć udział w konkusie należało zaproponować (zaprojektować lub wykonać) aplikację dla budownictwa mieszkaniowego stworzonego w oparciu o oferowane przez firmę systemy – zwłaszcza automatykę budynkową Exta oraz bezprzewodowy system sterowania Exta Free.

Systemy te umożliwiają realizację zaawansowanych funkcji sterowania instalacjami w budynkach np. sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, napędami rolet i bram.

Nagrodami, ufundowalymi przez spółkę ZAMEL CET, były nie tylko pamiątkowe statuetki i dyplomy, ale również bon wycieczkowy o wartości 5000 zł, tablet Apple iPad 2 oraz konsola Sony PlayStation 3.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach:

  • Instalatorzy i projektanci instalacji elektrycznych

Krystian Kaczmarek z firmy Kaczmarek Electric z Koszalina – za stworzenie, uruchomienie i przetestowanie programu pod system Android oraz wykonanie interfejsu wykorzystującego protokół TCP, który wraz z translatorem RTI-01 umożliwia komfortowe sterowanie bezprzewodową automatyką budynkową (oświetlenie, rolety, bramy) w systemie EXTA FREE za pomocą tabletu lub telefonu komórkowego.

  • studenci uczelni technicznych

Kasandra Milios z Politechniki Śląskiej w Gliwicach – za zaprojektowanie ciekawych i niestandardowych aplikacji automatycznego sterowania obwodami inteligentnego domu, które wykorzystują wiele elementów systemu EXTA oraz EXTA FREE w zakresach takich jak: sterowanie oświetleniem, roletami, zraszaczami, scenami świetlnymi w pomieszczeniu audiowizualnym.

  • uczniowie szkół średnich technicznych

Damian Bialucha z Ornontowic, z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie – za zaprojektowanie automatycznego systemu zapewniającego m.in: bezpieczeństwo w razie zalania pomieszczeń, regulację temperatury, sterowanie oświetleniem oraz bramą za pomocą urządzeń systemu EXTA oraz EXTA FREE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej