Konkurs Fasada Roku. Znamy laureatów za rok 2017

2018-03-12 11:16
Fasada Roku 2017
Autor: Baumit

Jak podaje organizator konkursu – firma Baumit, jedenasta edycja tego przedsięwzięcia miała rekordową frekwencję. Spośród 215 zgłoszonych do konkursu elewacji, jury wybrało czterech laureatów w pięciu kategoriach, są też wyróżnienia.

W konkursie mogły wziąć udział elewacje, w których zastosowano kompletne technologie Baumit. Zwycięzcy z Polski,  że oprócz tytułu „Fasada Roku” i 10 000 zł nagrody pieniężnej, wezmą udział w międzynarodowej edycji konkursu Baumit Life Challenge. W swoich ocenach jurorzy (którym przewodniczył dr inż. arch. Andrzej Poniewierka) kierowali się takimi kryteriami jak walory architektoniczne i estetyczne, zastosowane rozwiązania technologiczne, wkomponowanie w otoczenie, a w przypadku obiektów po renowacji poszanowaniem ich historycznej tradycji.

Oto laureaci...

Fasada Roku 2017 – kategoria dom jednorodzinny nowy

Budynek mieszkalny przy ul. Saneczkowej w Konstancinie-Jeziornej. „Awangardowa forma, ciekawa bryła, stwarzająca wrażenie przenikania się przestrzeni zewnętrznej z wewnętrzną”. Obiekt zaprojektowany przez pracownię Beczak/Beczak/Architekci, wykonawca – Zakład Remontowo-Budowlany Józef Wróbel.

 

Fasada Roku 2017 laureaci
Autor: Baumit Budynek mieszkalny przy ul. Saneczkowej w Konstancinie-Jeziornej

Fasada roku 2017 - budynek wielorodzinny nowy

Osiedle Europejskie – Kopenhaga w Krakowie. Nagroda za „grę poziomów o różnej wartości mięsistości i dynamizm formy architektonicznej, za konsekwentne prowadzenie linii pomieszczeń w szkle”. Projekt: B2 STUDIO Spółka z o.o., wykonawca firma RE-Bau Sp. z o.o.

Fasada Roku 2017 laureaci
Autor: Baumit Osiedle Europejskie – Kopenhaga w Krakowie

Fasada Roku 2017 – budynek po termomodernizacji

Budynek biurowy przy Al. Powstania Warszawskiego w Krakowie. Nagroda za „wydobycie walorów architektury zastanej i poszanowanie historii. Projekt: MTWW ARCHITEKCI, prace budowlane na zlecenie Urzędu Miasta Kraków zrealizowała firma Master Bud.

Fasada Roku 2017 laureaci
Autor: Baumit Budynek biurowy przy Al. Powstania Warszawskiego w Krakowie

Fasad Roku 2017 - budynek niemieszkalny

Jury postanowiło w tej kategorii przyznać zamiast nagrody głównej dwa wyróżnienia.

♦ Radisson Blu Resort Świnoujście przy al. Baltic Park Molo 2. Wyróżnienie „za konsekwencję projektową, wyrażającą się dążeniem do zachowania ładu przestrzennego, znakomitym wpasowaniem się w krajobraz zaokrąglonych willi, wzorcowe oddanie klimatu miejsca, nawiązanie do kontekstu morskiego”. Projekt  pracownia PPA Płaskowicki Partnerzy Architekci, wykonawca Erbud S.A.  na rzecz Inwestycja Zdrojowa Invest Sp. z o.o.

♦ budynek usługowy przy ul. Mojżesza Pelca w Kielcach. Nagroda za „operowanie prostą formą, pracę powtarzalnym elementem otworu okiennego i delikatne wyeksponowanie narożnika”. Projekt: MFA Biuro Architektoniczne Włodzimierz Tracz, wykonawca Zakład Remontowo-Budowlany Andrzej Kozera.

Fasada Roku 2017 – budynek po renowacji

Zabytkowy dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna - inwestycja PKP SA i Urzędu Miasta Bydgoszcz. Nagroda za „szeroką gamę użytych materiałów i ogromną dbałość o detale”. Projekt: ALLPLAN Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji, wykonawca: Budimex SA.

Fasada Roku 2017 laureaci
Autor: Baumit Zabytkowy dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna - laureat konkursu Fasada Roku 2017

Zwycięzcy krajowych edycji konkursu automatycznie zakwalifikowali się konkursu o tytuł Europejskiej Fasady Roku. Finałowa Gala Baumit Life Challenge Awards odbędzie się w czerwcu 2018 w Bratysławie

Wszystkie nagrodzone i wyróznione obiekty >> oraz na Facebooku >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej