Konkurs Fasada Roku. Znamy laureatów za rok 2017

2018-03-12 11:16
Fasada Roku 2017
Autor: Baumit

Jak podaje organizator konkursu – firma Baumit, jedenasta edycja tego przedsięwzięcia miała rekordową frekwencję. Spośród 215 zgłoszonych do konkursu elewacji, jury wybrało czterech laureatów w pięciu kategoriach, są też wyróżnienia.

W konkursie mogły wziąć udział elewacje, w których zastosowano kompletne technologie Baumit. Zwycięzcy z Polski,  że oprócz tytułu „Fasada Roku” i 10 000 zł nagrody pieniężnej, wezmą udział w międzynarodowej edycji konkursu Baumit Life Challenge. W swoich ocenach jurorzy (którym przewodniczył dr inż. arch. Andrzej Poniewierka) kierowali się takimi kryteriami jak walory architektoniczne i estetyczne, zastosowane rozwiązania technologiczne, wkomponowanie w otoczenie, a w przypadku obiektów po renowacji poszanowaniem ich historycznej tradycji.

Oto laureaci...

Fasada Roku 2017 – kategoria dom jednorodzinny nowy

Budynek mieszkalny przy ul. Saneczkowej w Konstancinie-Jeziornej. „Awangardowa forma, ciekawa bryła, stwarzająca wrażenie przenikania się przestrzeni zewnętrznej z wewnętrzną”. Obiekt zaprojektowany przez pracownię Beczak/Beczak/Architekci, wykonawca – Zakład Remontowo-Budowlany Józef Wróbel.

 

Fasada Roku 2017 laureaci
Autor: Baumit Budynek mieszkalny przy ul. Saneczkowej w Konstancinie-Jeziornej

Fasada roku 2017 - budynek wielorodzinny nowy

Osiedle Europejskie – Kopenhaga w Krakowie. Nagroda za „grę poziomów o różnej wartości mięsistości i dynamizm formy architektonicznej, za konsekwentne prowadzenie linii pomieszczeń w szkle”. Projekt: B2 STUDIO Spółka z o.o., wykonawca firma RE-Bau Sp. z o.o.

Fasada Roku 2017 laureaci
Autor: Baumit Osiedle Europejskie – Kopenhaga w Krakowie

Fasada Roku 2017 – budynek po termomodernizacji

Budynek biurowy przy Al. Powstania Warszawskiego w Krakowie. Nagroda za „wydobycie walorów architektury zastanej i poszanowanie historii. Projekt: MTWW ARCHITEKCI, prace budowlane na zlecenie Urzędu Miasta Kraków zrealizowała firma Master Bud.

Fasada Roku 2017 laureaci
Autor: Baumit Budynek biurowy przy Al. Powstania Warszawskiego w Krakowie

Fasad Roku 2017 - budynek niemieszkalny

Jury postanowiło w tej kategorii przyznać zamiast nagrody głównej dwa wyróżnienia.

♦ Radisson Blu Resort Świnoujście przy al. Baltic Park Molo 2. Wyróżnienie „za konsekwencję projektową, wyrażającą się dążeniem do zachowania ładu przestrzennego, znakomitym wpasowaniem się w krajobraz zaokrąglonych willi, wzorcowe oddanie klimatu miejsca, nawiązanie do kontekstu morskiego”. Projekt  pracownia PPA Płaskowicki Partnerzy Architekci, wykonawca Erbud S.A.  na rzecz Inwestycja Zdrojowa Invest Sp. z o.o.

♦ budynek usługowy przy ul. Mojżesza Pelca w Kielcach. Nagroda za „operowanie prostą formą, pracę powtarzalnym elementem otworu okiennego i delikatne wyeksponowanie narożnika”. Projekt: MFA Biuro Architektoniczne Włodzimierz Tracz, wykonawca Zakład Remontowo-Budowlany Andrzej Kozera.

Fasada Roku 2017 – budynek po renowacji

Zabytkowy dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna - inwestycja PKP SA i Urzędu Miasta Bydgoszcz. Nagroda za „szeroką gamę użytych materiałów i ogromną dbałość o detale”. Projekt: ALLPLAN Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji, wykonawca: Budimex SA.

Fasada Roku 2017 laureaci
Autor: Baumit Zabytkowy dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna - laureat konkursu Fasada Roku 2017

Zwycięzcy krajowych edycji konkursu automatycznie zakwalifikowali się konkursu o tytuł Europejskiej Fasady Roku. Finałowa Gala Baumit Life Challenge Awards odbędzie się w czerwcu 2018 w Bratysławie

Wszystkie nagrodzone i wyróznione obiekty >> oraz na Facebooku >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej