Konkurs European Business Awards: Baumit walczy o główną nagrodę

2010-08-11 14:49

Jury konkursu European Business Awards wybrało finalistów rywalizacji o tytuł najlepszych firm w Europie. Wśród wyróżnionych znalazła się firma Baumit, która w dalszym etapie rywalizacji powalczy o główną nagrodę.

Nagroda Ruban d’Honneur jest wyróżnieniem dla firm, które osiągnęły najlepsze rezultaty w biznesie (w swojej dziedzinie). Firma Baumit będzie teraz występować jako finalista w walce o nagrodę w Europejskich Nagrodach Biznesu.

W konkursie wzięło udział ponad 1000 firm z całej Europy, z których wyłoniono łącznie 397 przedstawicieli krajowych z 28 państw (w Polsce było ich 25). Finalistów czekają teraz prezentacje i przesłuchania przed panelem sędziowskim składającym się z wybitnych przedstawicieli świata nauki, mediów i biznesu – wybranych spośród 27 krajów Unii Europejskiej. Przesłuchania odbędą się we wrześniu w Londynie.

Rygorystyczny proces oceny uczestników i wyłaniania laureatów sprawia, że przynależność do grona firm wyróżnionych w konkursie European Business Awards stała się jednym z najbardziej pożądanych wyrazów uznania dla biznesów w Europie. Aby zostać laureatem tego konkursu firma musi przejść przez trzy etapy, z których każdemu przyporządkowane jest osobne jury:

  • Spośród wszystkich zgłoszonych w danym kraju firm jury wybiera do 25 Reprezentantów Krajowych. Oficjalna uroczystość dla 25 Reprezentantów Polski odbyła się 15 czerwca w Warszawie.
  • Z grona Reprezentantów Krajowych wyłonionych zostało właśnie 100 firm, które wyróżniono certyfikatem Ruban d’Honneur.
  • Spośród 100 zdobywców tytułu Ruban d’Honneur kapituła konkursu wyłania zwycięzców w 8 różnych kategoriach na podstawie prezentacji przed jury oraz zgłoszeń.

- Przyznanie wyróżnienia Ruban d’Honneur w konkursie Europejskich Nagród Biznesu to zaszczyt i zarazem podkreślenie determinacji i pasji, która kieruje firmą – mówi Aleksandra Gilewska z firmy Baumit. – Zaangażowanie pracowników, dobre stosunki z naszymi klientami i partnerami biznesowymi – to wszystko składa się na fakt, że jesteśmy uważani za jednych z liderów w naszej branży. Oczekiwania przed finałem Europejskich Nagród Biznesu są ogromne, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy zachwyceni, że udało nam się osiągnąć tak wiele i zdobyć wyróżnienie Ruban d’Honneur.

Grono najlepszych firm w Europie poznamy 16 listopada 2010 r. podczas uroczystej gali w Paryżu.

To już czwarta edycja European Business Awards. Ideą konkursu jest promocja przedsiębiorstw wyróżniających się innowacyjnością, doskonałością biznesową i zrównoważonym rozwojem. Finalistów doceniono przede wszystkim za sukcesy osiągnięte w ciągu ostatnich 18 miesięcy, innowacje, etyczne podejście do biznesu, a także działania PR i stan finansowy.


Baumit, producent materiałów budowlanych, działa w 29 krajach Europy, w tym od 16 lat w Polsce, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne (w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Łowiczu). Obecnie budowana jest czwarta fabryka Baumit w Pobiedziskach koło Poznania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej