Konkurs dla studentów i absolwentów: "Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX”

2022-04-13 16:12

Konkurs „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX” to nowa inicjatywa firmy skierowana do środowiska akademickiego. O miano najlepszej rywalizują prace inżynierskie, licencjackie, magisterskie i podyplomowe z zakresu szeroko pojętej ekologii. Zakończył się pierwszy etap konkursu.

W konkursie biorą udział prace inżynierskie, licencjackie, magisterskie i podyplomowe z zakresu szeroko pojętej ekologii, dotyczące obszarów tj.: zrównoważonego rozwoju i gospodarki niskoemisyjnej, gospodarki o obiegu zamkniętym, działania w celu redukcji CO2 w łańcuchu wartości 5C (klinkier, cement, beton, budownictwo, rekarbonatyzacja), ekologiczne i innowacyjne rozwiązania materiałowe ograniczające wykorzystanie zasobów naturalnych oraz optymalizacja i poprawa efektywności procesów produkcyjnych oraz produktów.

Zgłoszenia konkursowe przesłało 39 studentów i absolwentów, reprezentujących przede wszystkim uczelnie techniczne. W pierwszym etapie prace ocenione zostały przez jury konkursu złożone z ekspertów CEMEX pod kierownictwem Piotra Góraka, menedżera Działu Doradztwa Technicznego w CEMEX Polska. Na podstawie nadesłanych streszczeń jury określiło innowacyjność i oryginalność tematów oraz poprawność merytoryczną i zgodność prac z tematyką konkursu.

Do drugiego etapu wyłoniono dziesięć prac, które zyskały największe uznanie w oczach ekspertów i zostały zakwalifikowane do etapu finałowego. Prace finałowe zostaną następnie ocenione m.in. pod kątem ich poprawności merytorycznej, oryginalności oraz możliwości zastosowania opisanych rozwiązań przez CEMEX. W uzgodnionym terminie finaliści wygłoszą ponadto prezentacje podczas przesłuchania przed kapitułą konkursu i członkami jury.

Zwycięzców konkursu poznamy na przełomie maja i czerwca 2022 r. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci miejsc I-III otrzymają (odpowiednio): 6000 zł, 4000 zł i 2000 zł. Dodatkowo, zwycięzca konkursu może liczyć na wsparcie promocyjne, a promotorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody odpowiednio w wysokości: 3000 zł, 1500 zł i 1000 zł.

Konkurs „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX” to jeden z przykładów działań zmierzających do realizacji strategii firmy „Future in Action”. W jej ramach CEMEX zamierza do 2030 roku zredukować emisję CO2 w swoich zakładach w Europie o co najmniej 55%. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej