Konkurs dla studentów i absolwentów: "Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX”

2022-04-13 16:12

Konkurs „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX” to nowa inicjatywa firmy skierowana do środowiska akademickiego. O miano najlepszej rywalizują prace inżynierskie, licencjackie, magisterskie i podyplomowe z zakresu szeroko pojętej ekologii. Zakończył się pierwszy etap konkursu.

W konkursie biorą udział prace inżynierskie, licencjackie, magisterskie i podyplomowe z zakresu szeroko pojętej ekologii, dotyczące obszarów tj.: zrównoważonego rozwoju i gospodarki niskoemisyjnej, gospodarki o obiegu zamkniętym, działania w celu redukcji CO2 w łańcuchu wartości 5C (klinkier, cement, beton, budownictwo, rekarbonatyzacja), ekologiczne i innowacyjne rozwiązania materiałowe ograniczające wykorzystanie zasobów naturalnych oraz optymalizacja i poprawa efektywności procesów produkcyjnych oraz produktów.

Zgłoszenia konkursowe przesłało 39 studentów i absolwentów, reprezentujących przede wszystkim uczelnie techniczne. W pierwszym etapie prace ocenione zostały przez jury konkursu złożone z ekspertów CEMEX pod kierownictwem Piotra Góraka, menedżera Działu Doradztwa Technicznego w CEMEX Polska. Na podstawie nadesłanych streszczeń jury określiło innowacyjność i oryginalność tematów oraz poprawność merytoryczną i zgodność prac z tematyką konkursu.

Do drugiego etapu wyłoniono dziesięć prac, które zyskały największe uznanie w oczach ekspertów i zostały zakwalifikowane do etapu finałowego. Prace finałowe zostaną następnie ocenione m.in. pod kątem ich poprawności merytorycznej, oryginalności oraz możliwości zastosowania opisanych rozwiązań przez CEMEX. W uzgodnionym terminie finaliści wygłoszą ponadto prezentacje podczas przesłuchania przed kapitułą konkursu i członkami jury.

Zwycięzców konkursu poznamy na przełomie maja i czerwca 2022 r. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci miejsc I-III otrzymają (odpowiednio): 6000 zł, 4000 zł i 2000 zł. Dodatkowo, zwycięzca konkursu może liczyć na wsparcie promocyjne, a promotorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody odpowiednio w wysokości: 3000 zł, 1500 zł i 1000 zł.

Konkurs „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX” to jeden z przykładów działań zmierzających do realizacji strategii firmy „Future in Action”. W jej ramach CEMEX zamierza do 2030 roku zredukować emisję CO2 w swoich zakładach w Europie o co najmniej 55%. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej