Komercjalizacja obiektów w rękach Rafała Pruby

2008-08-29 16:28
Komercjalizacja obiektów w rękach Rafała Pruby
Autor: ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. Komercjalizacja obiektów w rękach Rafała Pruby

Za całość spraw związanych z komercjalizacją obiektów ECE w Polsce - od sierpnia 2008 roku - odpowiada Rafał Pruba, nowy dyrektor Działu Wynajmu w ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.

Rafał Pruba pracuje w ECE od ponad 7 lat, zaczynając od stanowisk menedżera ds. wynajmu oraz dyrektora projektu ds. wynajmu. W tym czasie zajmował się wszelkimi aspektami wynajmu powierzchni handlowych, od wynajmu lokali w nowych obiektach, poprzez rekomercjalizację aż po strategiczne planowanie wynajmu dla projektów w fazie koncepcji. Do jego dotychczasowych sukcesów należy m.in. komercjalizacja Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, najnowszego centrum handlowego ECE w Polsce, czy też rozbudowanej niedawno Galerii Łódzkiej.

Przed zatrudnieniem w ECE, Rafał Pruba pracował w sektorze FMCG, m.in. w Wella Cosmetics, gdzie był menedżerem ds. kluczowych klientów. Jest łodzianinem i absolwentem filologii germańskiej oraz studiów podyplomowych z dziedziny marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim.

Dział Wynajmu w ECE jest zintegrowany ze strukturami firmy i uczestniczy w budowaniu długofalowej strategii funkcjonowania galerii handlowych firmy. Specjaliści do spraw wynajmu biorą udział w pracach nad koncepcją nowych obiektów, jak również stale monitorują i dbają o politykę wynajmu w zarządzanych przez ECE galeriach handlowych, przyczyniając się do budowania ich trwałej wartości. ECE jest europejskim liderem rynku centrów handlowych, zarządzając 97 galeriami w piętnastu krajach Europy. Na ich łącznej powierzchni około 3 mln metrów kwadratowych znajduje się blisko 10 tys. sklepów, których obroty wynoszą 12 mld euro. W fazie projektowania lub budowy ECE ma kolejnych 26 galerii handlowych. W Polsce ECE zarządza pięcioma obiektami: Galerią Krakowską w Krakowie, Galerią Bałtycką w Gdańsku, Galerią Dominikańską we Wrocławiu, Galerią Łódzką w Łodzi oraz Alfa Centrum w Gdańsku. Wśród planowanych obiektów jest m.in. Galeria Kaskada w Szczecinie.

Rafał Pruba
Autor: ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. Rafał Pruba,dyrektor Działu Wynajmu w ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej