Kingspan Planet Passionate: 10-letni program zrównoważonego rozwoju

2021-10-30 15:35 Materiał sponsorowany
Czy potrafisz dbać o środowisko?
Autor: Getty Images W dzisiejszych czasach dbanie o nasze środowisko naturalne jest niezwykle ważne. Ziemia jest tylko jedna, dlatego musimy przeciwdziałać katastrofie ekologicznej

Zmiany klimatyczne to jeden z najważniejszych problemów, z jakimi boryka się dzisiejszy świat. Aby chronić naszą planetę, musimy zapobiec wzrostowi globalnych temperatur o 1,5°C w tym stuleciu. Niestety, opublikowany w 2019 roku raport ONZ na temat różnic w poziomie emisji zanieczyszczeń uwypuklił fakt, że jesteśmy już na skraju utraty możliwości ograniczenia globalnego ocieplenia. Aby móc to zmienić, emisje CO2 muszą zostać zredukowane na całym świecie do zera netto w celu osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej w 2050 roku.

Branża budowlana ma do odegrania kluczową rolę w tym wyzwaniu. Obecnie budowa obiektów oraz ich eksploatacja odpowiadają za 36% globalnego zużycia energii i 39% związanych z jej produkcją emisji CO2. Sektor ten zużywa olbrzymie ilości wydobywanych zasobów naturalnych i jest odpowiedzialny za ok. 30% wszystkich odpadów wytwarzanych na całym świecie. W najbliższych latach wzrost powierzchni zabudowy będzie się powiększał, co Grupa Kingspan chce wykorzystać, aby stawić czoła wyzwaniu klimatycznemu, wprowadzając odpowiednie działania na rzecz jego poprawy.

Planet Passionate – globalny program zrównoważonego rozwoju grupy Kingspan

Planet Passionate to ambitny 10-letni plan Grupy Kingspan na rzecz zrównoważonego rozwoju, którego celem jest wpływ na trzy globalne problemy i związane z tym wyzwania: zmiana klimatu, recykling oraz ochrona środowiska naturalnego. Firma, mając na uwadze dobro ludzi i planety, wyznaczyła sobie cele w obszarach związanych z przyspieszeniem neutralności węglowej, zwiększeniem efektywności energetycznej, zapobieganiem nadmiernemu zużyciu wody i recyklingiem materiałów. Chodzi tu zarówno o cele biznesowe, jak i rozwój technologii związanych z wytwarzaniem produktów.

Zobowiązania grupy Kingspan do roku 2030

Energia

 • utrzymanie zeroemisyjności energetycznej,
 • zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w firmie do 60%,
 • zwiększenie generowania własnych zasobów energii odnawialnej o 20%,
 • instalacja solarnych systemów fotowoltaicznych we wszystkich firmowych obiektach.

Dwutlenek węgla

 • osiągnięcie neutralności węglowej procesów produkcyjnych,
 • 50-procentowa redukcja generowanego CO2 u głównych dostawców firmy,
 • wprowadzenie zeroemisyjnych aut służbowych do 2025 roku.

Recykling

 • zutylizowanie 1 mld butelek PET i wykorzystanie ich w naszych procesach produkcyjnych do 2025 roku,
 • produkcja wszystkich izolacji Quadcore™ z materiałów PET pochodzących z recyklingu do 2025 roku,
 • obniżenie do zera ilości odpadów firmowych wywożonych na wysypiska śmieci.

Woda

 • wdrożenie pięciu aktywnych projektów oczyszczania oceanów do 2025 roku,
 • zebranie 100 mln litrów wody deszczowej.

Grupa Kingspan, podejmując te działania, chce uzyskać zmniejszenie wpływu własnej firmy i wytwarzanych przez nią produktów na planetę, a przez to minimalizację całkowitej emisji dwutlenku węgla przez całe życie budynków. Obecnie opracowywane są szczegółowe cele, strategie i harmonogramy, by jak najlepiej zarządzać postępami i móc je na bieżąco śledzić. Firma planuje publicznie informować o swoich postępach poprzez publikację corocznych raportów Planet Passionate na stronach internetowych CDP, RE100 oraz Science-Based Target Initiative.

Z kim współpracuje grupa Kingspan?

Wyzwania, przed którymi stoimy, wymagają ogromnych zmian, często na poziomie systemowym. Wierzymy, że można je zrealizować tylko poprzez prawdziwą współpracę i partnerstwo. Kingspan jest częścią kilku ważnych inicjatyw zmierzających do transformacji przemysłu, w tym Fundacji Ellen MacArthur, a także stowarzyszenia World Green Building Council’s Net Zero Carbon Building Commitment, które stworzyło projekt o nazwie „Advancing Net Zero”. Wspiera również takie organizacje, jak Born Free Foundation, działające na rzecz ochrony przyrody, i będzie nadal zwiększać swoje wpływy w całym programie.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej