Kingspan Planet Passionate: 10-letni program zrównoważonego rozwoju

2021-10-30 15:35 Materiał sponsorowany
Czy potrafisz dbać o środowisko?
Autor: Getty Images W dzisiejszych czasach dbanie o nasze środowisko naturalne jest niezwykle ważne. Ziemia jest tylko jedna, dlatego musimy przeciwdziałać katastrofie ekologicznej

Zmiany klimatyczne to jeden z najważniejszych problemów, z jakimi boryka się dzisiejszy świat. Aby chronić naszą planetę, musimy zapobiec wzrostowi globalnych temperatur o 1,5°C w tym stuleciu. Niestety, opublikowany w 2019 roku raport ONZ na temat różnic w poziomie emisji zanieczyszczeń uwypuklił fakt, że jesteśmy już na skraju utraty możliwości ograniczenia globalnego ocieplenia. Aby móc to zmienić, emisje CO2 muszą zostać zredukowane na całym świecie do zera netto w celu osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej w 2050 roku.

Branża budowlana ma do odegrania kluczową rolę w tym wyzwaniu. Obecnie budowa obiektów oraz ich eksploatacja odpowiadają za 36% globalnego zużycia energii i 39% związanych z jej produkcją emisji CO2. Sektor ten zużywa olbrzymie ilości wydobywanych zasobów naturalnych i jest odpowiedzialny za ok. 30% wszystkich odpadów wytwarzanych na całym świecie. W najbliższych latach wzrost powierzchni zabudowy będzie się powiększał, co Grupa Kingspan chce wykorzystać, aby stawić czoła wyzwaniu klimatycznemu, wprowadzając odpowiednie działania na rzecz jego poprawy.

Planet Passionate – globalny program zrównoważonego rozwoju grupy Kingspan

Planet Passionate to ambitny 10-letni plan Grupy Kingspan na rzecz zrównoważonego rozwoju, którego celem jest wpływ na trzy globalne problemy i związane z tym wyzwania: zmiana klimatu, recykling oraz ochrona środowiska naturalnego. Firma, mając na uwadze dobro ludzi i planety, wyznaczyła sobie cele w obszarach związanych z przyspieszeniem neutralności węglowej, zwiększeniem efektywności energetycznej, zapobieganiem nadmiernemu zużyciu wody i recyklingiem materiałów. Chodzi tu zarówno o cele biznesowe, jak i rozwój technologii związanych z wytwarzaniem produktów.

Zobowiązania grupy Kingspan do roku 2030

Energia

 • utrzymanie zeroemisyjności energetycznej,
 • zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w firmie do 60%,
 • zwiększenie generowania własnych zasobów energii odnawialnej o 20%,
 • instalacja solarnych systemów fotowoltaicznych we wszystkich firmowych obiektach.

Dwutlenek węgla

 • osiągnięcie neutralności węglowej procesów produkcyjnych,
 • 50-procentowa redukcja generowanego CO2 u głównych dostawców firmy,
 • wprowadzenie zeroemisyjnych aut służbowych do 2025 roku.

Recykling

 • zutylizowanie 1 mld butelek PET i wykorzystanie ich w naszych procesach produkcyjnych do 2025 roku,
 • produkcja wszystkich izolacji Quadcore™ z materiałów PET pochodzących z recyklingu do 2025 roku,
 • obniżenie do zera ilości odpadów firmowych wywożonych na wysypiska śmieci.

Woda

 • wdrożenie pięciu aktywnych projektów oczyszczania oceanów do 2025 roku,
 • zebranie 100 mln litrów wody deszczowej.

Grupa Kingspan, podejmując te działania, chce uzyskać zmniejszenie wpływu własnej firmy i wytwarzanych przez nią produktów na planetę, a przez to minimalizację całkowitej emisji dwutlenku węgla przez całe życie budynków. Obecnie opracowywane są szczegółowe cele, strategie i harmonogramy, by jak najlepiej zarządzać postępami i móc je na bieżąco śledzić. Firma planuje publicznie informować o swoich postępach poprzez publikację corocznych raportów Planet Passionate na stronach internetowych CDP, RE100 oraz Science-Based Target Initiative.

Z kim współpracuje grupa Kingspan?

Wyzwania, przed którymi stoimy, wymagają ogromnych zmian, często na poziomie systemowym. Wierzymy, że można je zrealizować tylko poprzez prawdziwą współpracę i partnerstwo. Kingspan jest częścią kilku ważnych inicjatyw zmierzających do transformacji przemysłu, w tym Fundacji Ellen MacArthur, a także stowarzyszenia World Green Building Council’s Net Zero Carbon Building Commitment, które stworzyło projekt o nazwie „Advancing Net Zero”. Wspiera również takie organizacje, jak Born Free Foundation, działające na rzecz ochrony przyrody, i będzie nadal zwiększać swoje wpływy w całym programie.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej