JWCH SA wchodzi w inwestycje komercyjne

2009-11-10 13:16

J.W. Construction Holding SA zakończył III kwartał 2009 r. dobrymi wynikami i decyzją o rozpoczęciu pierwszej inwestycji komercyjnej. Spółka wypracowała 491 mln zł przychodu, przy zysku netto na poziomie 69,3 mln zł oraz zysku operacyjnym na poziomie ponad 100 mln zł.

Osiągnięty przez J.W. Construction Holding SA zysk netto po trzech kwartałach 2009 r. wyniósł 69,3 mln zł i był wyższy o 27% w stosunku do analogicznego okresu 2008. Na równie zadowalającym poziomie ukształtował się zysk z działalności operacyjnej, który był wyższy o 23% i wyniósł 100,75 mln zł wobec 81,78 mln zł po trzech kwartałach 2008 r. Wzrosła również marża brutto. W analizowanym okresie kształtowała się na poziomie 26,62% - wyższym o ponad 2 punkty procentowe niż przed rokiem. Zanotowane wzrosty miały miejsce pomimo spadku przychodów o 4,1% do poziomu 491,08 mln zł w analizowanym okresie 2009.

- Rosnąca systematycznie sprzedaż i zrealizowany dobry wynik jest dowodem na to, że najtrudniejszy okres branża ma już za sobą. W trzech pierwszych kwartałach sprzedaliśmy 566 lokali, a III kwartał 2009 r. był zdecydowanie lepszy od analogicznego okresu w 2008. W czasie spowolnienia gospodarczego sprawdziła się więc strategia J.W. Construction, w której kierujemy ofertę do klienta zainteresowanego mieszkaniem z sektora popularnego. Kształt naszej oferty umożliwia zakup mieszkania osobom ubiegającym się o dopłaty do kredytu w ramach programu "Rodzina na Swoim". Dobre relacje z bankami pozwoliły także zaproponować specjalnie wynegocjowane dla naszych klientów najlepsze na rynku warunki udzielanego kredytu – komentuje Małgorzata Szwarc–Sroka, dyrektor Pionu Ekonomicznego.

Wynik brutto ze sprzedaży po III kwartale wyniósł 130,7 mln zł. Na jego wysokość wpłynęła wartość rozliczonych lokali w szczególności z następujących inwestycji: Osiedle Lazurowa, Rezydencja na Skarpie, Osiedle Leśne, Osiedle Górczewska I, Osiedle Górczewska Park, Willa Konstancin, Osada Wiślana i Osiedle Centrum w Łodzi.

J.W. Construction Holding odnotowując rosnącą na poziomie 10-15% miesięcznie sprzedaż, przygotowuje się do realizacji inwestycji mających zaspokoić obecny popyt oraz przygotować ofertę na lata 2011-2012. Ze względu na bogaty bank ziemi, umożliwiający wybudowanie ponad 900 000 m2, czyli ok. 15 000 lokali, J.W. Construction, nie stoi przed koniecznością zakupu kolejnych gruntów.

- Aby zapewnić podaż na lata 2011–2012 w dwóch pierwszych kwartałach 2010 roku rozpoczniemy budowę w sumie około 1500 lokali na terenie całej Polski. Będą to między innymi trzy warszawskie inwestycje na Białołęce i Mokotowie, inwestycje w Katowicach i Łodzi– komentuje dyrektor Pionu Ekonomicznego, J.W. Construction Holding SA.

Obecnie spółka podejmuje kolejne kroki prowadzące do dywersyfikacji jej działalności. Równolegle do realizacji projektów z sektora mieszkań popularnych, włączyła do oferty i na najbliższy miesiąc planuje uruchomienie przy ul. Badylarskiej w Warszawie - pierwszej inwestycji komercyjnej z powierzchniami biurowymi. Pomimo wczesnego etapu realizacji inwestycji, wynajmem powierzchni w budynku już interesują się pierwsi najemcy.

- Ważnym wydarzeniem dla spółki, związanym z dywersyfikacją jej działalności, będzie rozpoczęcie w najbliższym miesiącu budowy biurowca w Warszawie na ponad 4000 m2. W 2010 przystąpimy natomiast do realizacji dwóch następnych, w Warszawie i Szczecinie - zapewnia Małgorzata Szwarc-Sroka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej