J.W. Construction: sprzedaż mieszkań rośnie

2010-08-31 13:31

J.W. Construction Holding S.A. wypracowała w pierwszym półroczu 2010 r. ponad 32 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 241,15 mln zł. Spółka podpisała umowy na sprzedaż 556 mieszkań i wciąż odnotowuje rosnące zainteresowanie klientów.

Wzrosła marża brutto

W analizowanym okresie, mimo zmiany struktury przekazywanych lokali, wzrosła marża brutto. Po pierwszym półroczu kształtowała się na poziomie 28,33% - wyższym o 1,38 punktu procentowego niż przed rokiem. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 48,68 mln zł wobec 69,06 mln zł w pierwszym półroczu 2009. Przychody ukształtowały się natomiast na poziomie 241,15 mln zł wobec 331,15 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

II kwartał: lepiej

Mimo słabszych wyników całego półrocza, wyraźne wzrosty przyniósł II kwartał. Przychody (122,91 mln zł) były wyższe o 35,65%, zysk z działalności operacyjnej (19,87 mln zł) o 6,77% przy zysku netto (14,43 mln zł) wyższym o 3,8%. Również sprzedaż mieszkań w tym okresie cechował rosnący trend.

Sprzedaż mieszkań

-  W I półroczu przekazaliśmy 650 mieszkań, a do 15 sierpnia podpisaliśmy 748 umów sprzedaży. Drugi kwartał 2010 był lepszy rok do roku, a I półrocze narastająco nieco niższe niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku. Nieco niższy wynik za półrocze jest spowodowany przedłużającymi się formalnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Lewandów Park II. Gdyby jednak wziąć pod uwagę kilkaset mieszkań z tej inwestycji, rozliczonych już z klientami w 100% do końca czerwca, a niezaliczonych do wyniku, zysk byłby znacznie wyższy. Pozwolenie otrzymamy w sierpniu br., wtedy będziemy mogli zaliczyć wpływy z około 300 mieszkań do wyniku kolejnego półrocza. Biorąc pod uwagę potencjał gotowych do przekazania mieszkań liczymy na dobre wyniki w następnych kwartałach – komentuje Małgorzata Szwarc-Sroka, Dyrektor Pionu Ekonomicznego J.W. Construction Holding S.A.

Wynik brutto ze sprzedaży po pierwszym półroczu wyniósł 68,31 mln zł. Na jego wysokość wpłynęły przede wszystkim inwestycje: Osiedle Górczewska (32%), Osiedle Lazurowa (16%), Osada Wiślana (14%), Osiedle Leśne w Gdyni (6%), Osiedle Bursztynowe (6%), Rezydencja Quatro (6%), Aleja Wiślana (4%) i pozostałe.

Inwestycje komercyjne 

- Przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji Zielona Dolina oraz kilku mniejszych, m.in. w Łodzi. Kontynuujemy przyjętą wcześniej politykę rozszerzania naszego portfela o powierzchnie komercyjne. Zgodnie z harmonogramem budowy realizujemy inwestycję Jerozolimskie Point, w IV kwartale chcemy dokonać rozbiórki zabudowań pod kolejną inwestycję komercyjną Nowej Dany w Szczecinie. Szukamy również atrakcyjnych gruntów, w tym w centrum Warszawy – dodaje Małgorzata Szwarc-Sroka.

J.W. Construction Holding S.A. kontynuuje przyjętą strategię biznesową polegająca na dywersyfikacji źródeł przychodów. Równocześnie, obok realizacji obecnych projektów, zamierza poszerzyć ofertę o kolejne nowe inwestycje z segmentu mieszkaniowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej