J.W. Construction Holding S.A. pozyskał środki w wysokości 130 mln zł

2010-06-28 10:59

25 czerwca 2010 r. J.W. Construction Holding S.A. z sukcesem zakończyła emisję obligacji niezabezpieczonych. Pozyskanie inwestorów na papiery dłużne o łącznej wartości 130 mln zł. świadczy o dużym zaufaniu instytucji finansowych do spółki. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizacje strategii rozwoju JWCH.

Decyzja o emisji obligacji zwykłych została podyktowana większym zainteresowaniem Inwestorów instrumentem dłużnym, w stosunku do wcześniej komunikowanych planów pozyskania środków z emisji obligacji zamiennych. Wartość nominalna każdej obligacji wynosi 100 000 zł. Oprocentowanie obligacji zostało ustalone w oparciu o stawkę WIBOR 3M powiększoną o marżę. Obligacje zostały zaoferowane do objęcia wyłącznie inwestorom kwalifikowanym.

- Uważam zakończoną emisję za nasz ogromny sukces. W krótkim czasie pozyskaliśmy pokaźne środki na bardzo dobrych warunkach. Dodatkowo są to obligacje długoterminowe, niezabezpieczone. Udana emisja papierów dłużnych świadczy o zaufaniu inwestorów i o tym, że jesteśmy dobrze postrzegani na rynku finansowym. J.W. Construction jest spółką o ogromnym potencjale. Cieszę się, że zostaliśmy docenieni, mam również nadzieję, że przełoży się to na giełdową wycenę naszych akcji – komentuje Małgorzata Szwarc–Sroka, dyrektor Pionu Ekonomicznego J.W. Construction Holding S.A.

Plany inwestycyjne spółki na lata 2010-2011 zakładają rozpoczęcie projektów deweloperskich na części posiadanych gruntów mieszkaniowych i komercyjnych projektów deweloperskich. Spółka monitoruje również rynek pod kątem nabycia nowych gruntów lub projektów pod przyszłe inwestycje, które pozwolą na przyspieszenie rozwoju Grupy Emitenta w przyszłości.

Projekty mieszkaniowe, które mogą być współfinansowane ze środków z emisji obligacji obejmują budowę ok. 4300 mieszkań. Projekty te Emitent planuje stopniowo uruchamiać w ciągu najbliższych 2-3 lat. Z kolei uruchamiane przez Emitenta inwestycje komercyjne obejmują 4 projekty biurowe o łącznej powierzchni użytkowej 72 tys. m2. Dwa projekty komercyjne (w tym projekt wrocławski) znajdują się obecnie w fazie realizacji, co najmniej dwa kolejne planowane są do uruchomienia w ciągu roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej