Jones Lang LaSalle: 11 transakcji za 547 mln euro

2010-12-02 11:51

Całkowita wartość wszystkich transakcji w sektorze nieruchomości zawartych w ciągu 10 miesięcy 2010 r. w Polsce wynosi blisko 1,437 mld euro - Jones Lang LaSalle brał udział w 38% wszystkich transakcji zawartych w tym czasie.

W ciągu 10 miesięcy 2010 roku polski Dział Inwestycji w Nieruchomości w Jones Lang LaSalle, doradzał przy zawarciu 11 transakcji inwestycyjnych obejmujących w sumie 16 nieruchomości. Całkowita wartość 11 transakcji wynosi około 547 mln euro.

 • Galeria Indomo, Lubin, I kw. 2010
  W marcu 2010 roku Jones Lang LaSalle doradzał polskiemu zamkniętemu funduszowi nieruchomościowemu przy nabyciu Galerii Indomo. Sprzedającym był belgijski deweloper - E&L Real Estates. Galeria Indomo, zlokalizowana w Lubinie na południowym zachodzie Polski, została oddana do użytku w maju 2009 roku. Obiekt oferuje około 9600 m2 powierzchni handlowej, która została wynajęta znanym polskim sieciom handlowych w tym np.: delikatesy Piotr i Paweł czy Media Expert, oraz wielu najemcom oferującym meble i wyposażenie meblowe w tym Cermag, Ludwik Styl, ISTE, VOX, Tombea, Meblobuk, Eko-Line, Matkowski i Kler.
 • Horizon Plaza, Warszawa, I kw. 2010
  Jones Lang LaSalle działając dla funduszu Union Investment, przygotował ocenę komercyjnych aspektów nieruchomości dla warszawskiego biurowca Horizon Plaza, który został zakupiony od IVG w kwietniu 2010 roku. Oddany do użytku w 2009 roku, Horizon Plaza oferuje 35 950 m2 wysokiej jakości powierzchni biurowej. Wśród najemców znajdują się takie firmy jak: Noble Bank, NSN, SNC Lavalin, West LB, Wprost i inni. Budynek mieści się przy ulicy Domaniewskiej, w biznesowej części warszawskiej dzielnicy Mokotów.
 • Portfel magazynów Panattoni, Polska, II kw. 2010
  W czerwcu 2010 roku Jones Lang LaSalle doradzał European Property Investors Special Opportunities LP (fundusz współpracujący z AEW Europe i Tristan Capital Partners) przy nabyciu pięciu magazynów zlokalizowanych na terenie Polski. Sprzedającymi byli Panatttoni Europe i Standard Life Investments. Magazyny znajdują się na terenie trzech parków magazynowych zlokalizowanych w Łodzi, Poznaniu i Pruszkowie. Wybudowane w latach 2007-2009 oferują w sumie około 170 000 m2 powierzchni, która jest wynajęta w 100% przez 18 firm.
 • Grunwaldzki Centre, Wrocław, II kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał RREEF w nabyciu od firmy Skanska w czerwcu 2010 roku, wrocławskiego biurowca Grunwaldzki Centre. Biurowiec oddany do użytku w br. oferuje 27 500 m2 wysokiej jakości powierzchni komercyjnej, która została wynajęta przez takie firmy jak: Alior Bank, Credit Suisse, Deloitte, HP, Santander Consumer Bank, Skanska, McKinsey i inne. Grunwaldzki Centre jest prestiżowo zlokalizowany na skrzyżowaniu Placu Grunwaldzkiego i ul. Marii Skłodowskiej-Curie, co gwarantuje doskonałą ekspozycję i zapewnia dogodny dojazd zarówno transportem prywatnym jak i publicznym.
 • Athina Park, Warszawa, III kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał Echo Investment w sprzedaży Athina Park. Biurowiec został zakupiony przez Pridehold (spółka funduszu PZU) we wrześniu 2010 roku. Oddany do użytku w 2004 roku kompleks biurowy Athina Park oferuje 12 700 m2 powierzchni biurowej klasy-A w czterech niezależnych budynkach. Wśród najemców kompleksu znajdują się takie prestiżowe firmy jak Colgate Palmolive, Roche, Akzo Nobel czy PORR.
 • Alliance Silesia Logistics Centre, Czeladź, III kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał polskiemu zamkniętemu funduszowi nieruchomościowemu (właścicielem jest jedna z firm ubezpieczeniowych) w nabyciu Alliance Silesia Logistic Centre od firmy Menard Doswell w lipcu 2010 roku. ASLC jest to wysokiej jakości obiekt magazynowy zlokalizowany w Czeladzi na Śląsku. Tworzą go cztery obiekty magazynowe o całkowitej powierzchni 48 400 m2. Obiekt jest wynajęty w 100% takim firmom jak Meble Agata, Gefco, Tadmar, Logista i Eurocash. Jeden z budynków jest obecnie rozbudowywany o dodatkowe 9200 m2 na potrzeby jednego z najemców parku. Jeszcze w tym roku fundusz przejmie także ten budynek.
 • Dmowskiego Centre, Gdańsk, IV kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał Key Financials (działającemu w imieniu funduszu tzw. private equity) w zakupie biurowca Dmowskiego Centre. Obiekt oferuje około 3000 m2 powierzchni najmu, która jest w pełni wynajęta przez Compuware, jednego z największych dostawców usług IT na świecie. Nieruchomość zlokalizowana jest w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz na terenie Trójmiasta. Transakcja została uzgodniona w lipcu 2010 roku, a sfinalizowana w październiku br.
 • Biurowiec Victoria, Warszawa, IV kw. 2010
  We wrześniu 2010 roku IVG, korzystając z doradztwa Jones Lang LaSalle, zakupił warszawski biurowiec Victoria od Deka Immobilien. Victoria oferuje 12 500 m2 powierzchni biurowej klasy-A, która jest w pełni wynajęta Kredyt Bank. Nieruchomości jest dogodnie usytuowana na warszawskiej Woli.
 • Biurowiec Libra, Warszawa, IV kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał grupie prywatnych inwestorów w zawarciu spółki joint venture z międzynarodowym deweloperem do budowy biurowca o powierzchni 15 000 m2. Budynek będzie stanowił część planowanego nowoczesnego kompleksu biurowego składającego się z dwóch biurowców o powierzchni 10 000 m2 i 15 000 m2. Kompleks jest zlokalizowany w korytarzu Al. Jerozolimskich w Warszawie. Transakcja została uzgodniona w oparciu o znaczącą umowę przednajmu wynegocjowaną przez dział najmu powierzchni biurowych Jones Lang LaSalle.
 • Uniqa Forum, Warszawa, IV kw. 2010
  W październiku 2010 roku Jones Lang LaSalle doradzał Uniqa Real Estate w sfinalizowaniu transakcji zakupu warszawskiego biurowca - Uniqa Forum. Sprzedającym był polski deweloper - SGI Baltis. Nieruchomość oferuje 6500 m2 wysokiej jakości powierzchni najmu, z czego 30% zajmie główna siedziba firmy Uniqa. Reszta powierzchni będzie udostępniona innym firmom. Jest to druga inwestycja biurowa SGI Baltis, wcześniej związanego głownie z projektami mieszkaniowymi.
 • Nefryt & Topaz, Warszawa, IV kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał GTC w sprzedaży biurowców Nefryt i Topaz. Oba budynki, sprzedane w listopadzie 2010 roku, oferują około 26.000 mkw powierzchni biurowej. Zlokalizowane są w ramach Mokotowskiego Obszaru Biznesu w Warszawie.
 • Tulipan Centre, Łódź, IV kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał Carpathian w sprzedaży łódzkiego centrum handlowego Tulipan. Centrum zakupiła Pradera w listopadzie 2010 roku. Tulipan, którego budowa zakończyła się w 1999 roku, oferuje 58 sklepów. Wśród najemców znajdują się takie sieci handlowe jak: Euro RTV AGD, Rossmann, Boti, Sephora, Home&You, Cropp Town, CCC, Reserved, McDonald's and Vision Express. Wśród najemców wielkopowierzchniowych jest także hipermarket Real (będący odrębną własnością).
 • Sosnowiec Centre, Sosnowiec, IV kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał Carpathian w sprzedaży galerii handlowej Sosnowiec. Galeria została zakupiona przez Praderę w listopadzie 2010 roku. Obiekt został oddany do użytku w 2001 roku. Wśród najemców są RTV Euro AGD, Boti, Twoja Apteka Rodzinna, Era, Play, In Medio oraz 5 aSec. Wśród najemców wielkopowierzchniowych jest także hipermarket Real (będący odrębną własnością).
 • Kometa Centre, Toruń, IV kw. 2010
  Jones Lang LaSalle doradzał Carpathian w sprzedaży centrum handlowego Kometa w Toruniu. Centrum zostało zakupione przez Praderę w listopadzie 2010 roku. W centrum, oddanym do użytku w 1999 roku, znajdują się takie sieci handlowe jak Vision Express, Rossmann, Świat Książki, 5 A Sec, Marionnaud, CCC i Athlete's Foot. Wśród najemców wielkopowierzchniowych jest także hipermarket Real (będący odrębną własnością).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej