Jesteśmy pierwszą firmą z takim certyfikatem...

2010-02-01 11:17
28 stycznia 2010 r. w Warszawie spółka Polskie LNG otrzymała Certyfikat Jakości zgodny z normą ISO 9001:2008 (PN-EN ISO 9001:2009)
Autor: Polskie LNG SA

...w Europie Środkowej – mówi Zbigniew Rapciak, prezes zarządu Polskie LNG SA. Spółka, 28 stycznia 2010 r., otrzymała certyfikat jakości ISO, potwierdzający stosowanie przez firmę profesjonalnego systemu zarządzania w obszarze "organizacji i nadzoru nad prowadzeniem inwestycji budowlanych w zakresie terminali gazowych".

Certyfikacja została przeprowadzona i jest systematycznie nadzorowana zgodnie z procedurą TIC (TÜV International Certification).

- Budujemy pierwszy w Polsce terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, który stanowi podstawę gazoportu w Świnoujściu. Otrzymany dziś certyfikat to świadectwo, że ta kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego kraju inwestycja jest realizowana według najwyższych standardów – dodaje prezes Rapciak.

W grudniu 2009 r. niemiecka firma TüV Thüringen przeprowadziła w spółce Polskie LNG audyt certyfikacyjny ISO. W jego rezultacie firmie przyznano Certyfikat Jakości zgodny z normą ISO 9001:2008 (PN-EN ISO 9001:2009) w zakresie prac obejmujących:
• wybór wykonawców prac związanych z projektowaniem, budową terminalu i nadzorem inwestorskim,
• współpracę z instytucjami nadzorującymi pozostałe elementy terminala,
• nadzór nad wykonawcami (Generalnym Projektantem i Generalnym Realizatorem Inwestycji oraz innymi wykonawcami w projekcie).

Jest to pierwszy z serii certyfikatów ISO, jakie planuje wdrożyć spółka Polskie LNG. Stosowanie rygorystycznych procedur, zarówno na etapie budowy jak i - przede wszystkim - na etapie eksploatacji, zapewni efektywną i bezpieczną pracę gazoportu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej