Jesteśmy pierwszą firmą z takim certyfikatem...

2010-02-01 11:17
28 stycznia 2010 r. w Warszawie spółka Polskie LNG otrzymała Certyfikat Jakości zgodny z normą ISO 9001:2008 (PN-EN ISO 9001:2009)
Autor: Polskie LNG SA

...w Europie Środkowej – mówi Zbigniew Rapciak, prezes zarządu Polskie LNG SA. Spółka, 28 stycznia 2010 r., otrzymała certyfikat jakości ISO, potwierdzający stosowanie przez firmę profesjonalnego systemu zarządzania w obszarze "organizacji i nadzoru nad prowadzeniem inwestycji budowlanych w zakresie terminali gazowych".

Certyfikacja została przeprowadzona i jest systematycznie nadzorowana zgodnie z procedurą TIC (TÜV International Certification).

- Budujemy pierwszy w Polsce terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, który stanowi podstawę gazoportu w Świnoujściu. Otrzymany dziś certyfikat to świadectwo, że ta kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego kraju inwestycja jest realizowana według najwyższych standardów – dodaje prezes Rapciak.

W grudniu 2009 r. niemiecka firma TüV Thüringen przeprowadziła w spółce Polskie LNG audyt certyfikacyjny ISO. W jego rezultacie firmie przyznano Certyfikat Jakości zgodny z normą ISO 9001:2008 (PN-EN ISO 9001:2009) w zakresie prac obejmujących:
• wybór wykonawców prac związanych z projektowaniem, budową terminalu i nadzorem inwestorskim,
• współpracę z instytucjami nadzorującymi pozostałe elementy terminala,
• nadzór nad wykonawcami (Generalnym Projektantem i Generalnym Realizatorem Inwestycji oraz innymi wykonawcami w projekcie).

Jest to pierwszy z serii certyfikatów ISO, jakie planuje wdrożyć spółka Polskie LNG. Stosowanie rygorystycznych procedur, zarówno na etapie budowy jak i - przede wszystkim - na etapie eksploatacji, zapewni efektywną i bezpieczną pracę gazoportu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej