Inwestycje w kolorach morza

2007-08-10 18:25
Sea Towers
Autor: Invest Komfort SA

Swoich obrotów i zysków Invest Komfort z Gdyni nie zdradza, choć - jak zapewnia - prowadzona działalność pozwala mu na wzrosty. Deweloper specjalizuje się w budowie apartamentowców pod klucz: realizowany właśnie Sea Towers wyrasta kilkanaście metrów od linii brzegowej Bałtyku. W 2007 roku firma zasłynęła z organizacji międzynarodowego konkursu dla architektów.

Konkurs nazwano Motława Apartments. Jego celem było opracowanie koncepcji zagospodarowania 4-hektarowej działki, która należy do gdyńskiego dewelopera. Grunt ściśle przylega do Starego Miasta Gdańska, stąd rygorystyczne wytyczne dla architektów: połączenie szacunku do historii ze współczesnymi trendami architektonicznymi. To, że nowa inwestycja - która powstanie według zwycieskiego projektu - również będzie się nazywać Motława Apartments, jest świadomym zabiegiem dewelopera. Wynika ze staranności w wyborze lokalizacji.

Do tej pory organizatorem wszelkich konkursów, związanych z urbanistyczno-architektoniczną aranżacją gdańskiej przestrzeni, było miasto. Prywatna firma przejęła pałeczkę po raz pierwszy. Konkurs ogłoszono w maju. Wytyczną było połączenie szacunku do historii ze współczesnymi trendami architektonicznymi. Inicjatywie patronował SARP.

Z 314 uczestników wyłoniono trzy pracowanie architektoniczne (I, II i III miejsce w tzw. formule podstawowej) oraz trzy zespoły studentów: z Politechniki Białostockiej, Politechniki Śląskiej i Politechniki Gdańskiej (formuła studencka). - Ucieszył nas wysoki poziom merytoryczny nadesłanych prac. Zawierały wiele wybitnych rozwiązań architektonicznych. Projekt pracowni zwycięskiej, czyli Studia Architektonicznego Kwadrat z Gdyni, to prawdziwa perełka w przestrzeni Gdańska - komentował Ryszard Jurkowski, prezes SARP, przewodniczący komisji konkursowej.

GALERIA NAGRODZONYCH PRAC

I miejsce
Autor: Gdynia| Studio Architektoniczne Kwadrat Sp. z o.o. Polska I miejsce

Invest Komfort będzie wykonawcą zwycięskiego projektu. Budowa osiedla rozpocznie się w 2008 roku. - W przyszłym roku chcemy uruchomić w sumie pięć dużych projektów inwestycyjnych - informuje Piotr Tarkowski, pełnomocnik zarządu ds. komunikacji w Invest Komfort.

Ceny budowanych przez dewelopera obiektów wahają się od 9 do 27 tys. zł za m2 W przypadku Rezydencji Tarasy w Gdyni jest to 10 tys. zł, w Sopockim Parkurze II metr kwadratowy kosztuje 12 tys. zł, najdroższy zaś jest wielokondygnacyjny budynek Sea Towers. Średnia cena tutaj to 17 tys. zł za m2 Obiekt składa się z dwóch wież, z których wyższa, dzięki masztowi antenowemu osiągnie wysokość 138 m. Zróżnicowane będą też powierzchnie apartamentów w budynku: od 43 do 235 m2 Obiekt ma być gotowy do końca lutego 2009 roku, zbudować trzeba jeszcze 2,5 kondygnacji wyższej z wież.

Widok od ul. Derdowskiego
Autor: Invest Komfort SA Sea Towers - widok od ul. Derdowskiego

Invest Komfort buduje w Trójmieście i na Półwyspie Helskim. Jak się dowiedzieliśmy, staranny wybór lokalizacji - a o takim właśnie można mówić w przypadku Motława Apartments - to jeden z elementów strategii firmy. Poza tym deweloper dużą wagę przykłada do detali architektonicznych i standardu wykończenia lokali.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej