InterCapital Property Development zwiększa kapitał zakładowy

2011-01-24 10:24

Bułgarski fundusz inwestycyjny z początkiem tygodnia podjął decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze pierwszej oferty publicznej. Spółka wyemituje ponad dziewięć milionów nowych akcji z prawem głosu o wartości nominalnej 1 lewa bułgarski. Przewidywana cena emisyjna wynosi 3 lewa, czyli około 6 złotych.

Notowany obecnie na rynku New Connect fundusz InterCapital Property Development zadebiutuje w pierwszym kwartale 2011 na głównym parkiecie GPW. Spółka, zarejestrowana w Sofii, od 2005 r. notowana jest także na bułgarskiej giełdzie.

ICPD w ramach ofert publicznej w Polsce i w Bułgarii planuje zwiększyć kapitał z 6 mln do 15 mln akcji (w przeliczeniu na PLN: z ponad 11 mln zł do ponad 29 mln zł).

Dokapitalizowanie spółki pozwoli jej umocnić swoją pozycję rynkową i pozyskać nowe środki na rozwój działalności. ICPD chce przeznaczyć je na dokończenie inwestycji Grand Borovets i Marina Cape oraz na kolejne, nowe projekty.

- Naszym celem jest skoncentrowanie sił na bułgarskich inwestycjach wakacyjnych. Przeprowadziliśmy szereg analiz w tym segmencie. Miniony kryzys ekonomiczny pokazał duży potencjał rozwoju tego rynku. Mamy świadomość, że popyt na tego rodzaju inwestycje ciągle wzrasta. W regionie Europy i Rosji, gdzie żyje ponad trzysta milionów ludzi, to zapotrzebowanie jest dość duże, a sam rynek jest w znacznym stopniu nienasycony - mówi Nicolay Mayster, doradca inwestycyjny InterCapital Property Development.


Intercapital Property Development (ICPD) to bułgarski fundusz inwestycyjny specjalizujący się w budowie dużych kompleksów wakacyjnych takich jak m.in. Marina Cape nad morzem Czarnym czy Borovets Grand położony w najstarszym bułgarskim kurorcie narciarskim.
ICPD jest spółką inwestycyjną, działającą wg prawnych regulacji REIT, podobnych do tych jakie obowiązują w Stanach Zjednoczonych. Od 2005 r. spółka jest notowana na bułgarskiej giełdzie w Sofii. Firma zadebiutowała na NewConnect w Warszawie w sierpniu 2010 r. W 2011 planuje przeniesienie na główny parkiet GPW.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej