InterCapital Property Development zwiększa kapitał zakładowy

2011-01-24 10:24

Bułgarski fundusz inwestycyjny z początkiem tygodnia podjął decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze pierwszej oferty publicznej. Spółka wyemituje ponad dziewięć milionów nowych akcji z prawem głosu o wartości nominalnej 1 lewa bułgarski. Przewidywana cena emisyjna wynosi 3 lewa, czyli około 6 złotych.

Notowany obecnie na rynku New Connect fundusz InterCapital Property Development zadebiutuje w pierwszym kwartale 2011 na głównym parkiecie GPW. Spółka, zarejestrowana w Sofii, od 2005 r. notowana jest także na bułgarskiej giełdzie.

ICPD w ramach ofert publicznej w Polsce i w Bułgarii planuje zwiększyć kapitał z 6 mln do 15 mln akcji (w przeliczeniu na PLN: z ponad 11 mln zł do ponad 29 mln zł).

Dokapitalizowanie spółki pozwoli jej umocnić swoją pozycję rynkową i pozyskać nowe środki na rozwój działalności. ICPD chce przeznaczyć je na dokończenie inwestycji Grand Borovets i Marina Cape oraz na kolejne, nowe projekty.

- Naszym celem jest skoncentrowanie sił na bułgarskich inwestycjach wakacyjnych. Przeprowadziliśmy szereg analiz w tym segmencie. Miniony kryzys ekonomiczny pokazał duży potencjał rozwoju tego rynku. Mamy świadomość, że popyt na tego rodzaju inwestycje ciągle wzrasta. W regionie Europy i Rosji, gdzie żyje ponad trzysta milionów ludzi, to zapotrzebowanie jest dość duże, a sam rynek jest w znacznym stopniu nienasycony - mówi Nicolay Mayster, doradca inwestycyjny InterCapital Property Development.


Intercapital Property Development (ICPD) to bułgarski fundusz inwestycyjny specjalizujący się w budowie dużych kompleksów wakacyjnych takich jak m.in. Marina Cape nad morzem Czarnym czy Borovets Grand położony w najstarszym bułgarskim kurorcie narciarskim.
ICPD jest spółką inwestycyjną, działającą wg prawnych regulacji REIT, podobnych do tych jakie obowiązują w Stanach Zjednoczonych. Od 2005 r. spółka jest notowana na bułgarskiej giełdzie w Sofii. Firma zadebiutowała na NewConnect w Warszawie w sierpniu 2010 r. W 2011 planuje przeniesienie na główny parkiet GPW.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej