Inpro SA odnotowuje wzrost

2011-05-16 15:14
Siedziba firmy Inpro
Autor: Inpro SA

Trójmiejski deweloper Inpro SA, notowany na rynku głównym GPW, podpisał w I kwartale 2011r. 102 umowy przedwstępne sprzedaży mieszkań.

W pierwszych miesiacach 2011 roku, firma pozyskała o 65% więcej umów, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Grupa w I kwartale 2011 r. wypracowała marżę brutto na poziomie 3,56 mln złotych. Zysk z działalności operacyjnej wynoszący 0,75 mln złotych, przy osiągniętych 18,3 mln zł przychodach ze sprzedaży. Tak duży wzrost zainteresowania lokalami budowanymi przez spółkę to przede wszystkim zasługa atrakcyjnych lokalizacji inwestycji, konkurencyjnych cen oraz dopasowanych do oczekiwań rynku rozkładów mieszkań.

Przeczytaj również: Banki, które dobrze oceniają deweloperzy

Wyniki finansowe uzyskane przez Grupę Kapitałową Inpro w I kwartale 2011 roku, były niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Spowodowane jest to głównie tym, że w analizowanym okresie Inpro S.A. i spółka Domesta Sp. z o.o. nie zakończyły żadnego nowego projektu, a generowane przychody dotyczyły lokali, które zostały oddane do użytkowania w poprzednich okresach. Grupa prognozuje przychody łączne z realizacji projektów, które zostaną zaksięgowane jeszcze w tym roku, na poziomie ok. 105 mln złotych.

 - Branża deweloperska charakteryzuje się stosunkowo długim i specyficznym cyklem produkcyjnym. Przychody ze sprzedaży są księgowane po około 2 latach od daty rozpoczęcia inwestycji, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie i wydaniu lokali klientom. Przeważająca część zaksięgowanych przychodów, która będzie stanowiła o efektywności naszej działalności, przypadnie na drugą połowę i koniec br., gdy oddamy znaczące inwestycje, które są obecnie realizowane. - argumentuje Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.

Zarząd Inpro podtrzymuje prognozy finansowe zamieszczone w Prospekcie Emisyjnym. Spółka planuje wygenerować ponad 25 mln złotych zysku netto za 2011 r. Jednocześnie Zarząd podjął uchwałę dotyczącą przeznaczenia dywidendy za rok 2010 w wysokości 0,20 zł za akcję. Wypłata nastąpi w lipcu br. pod warunkiem zatwierdzenia uchwały przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej