Infrastruktura drogowa w AutoCADzie

2010-06-15 13:20

Dobrze przygotowana inwestycja do oszczędność czasu, a więc i pieniędzy. A że są to przedsięwzięcia skomlikowane już na etapie projektowania, potrzebne są coraz bardziej zaawansowane narzędzia do ich sprawnej obsługi. Właśnie w takie narzędzie zainwestowała firma Fojud, która w ramach strategii swojego rozwoju podjęła decyzję o wdrożeniu oprogramowania Autodesk dla infrastruktury drogowej - AutoCAD Civil 3D.

Wdrożenie oprogramowania Autodesk to projekt o wartości przekraczającej 1 000 000 złotych, który dostał dofinansowannie ze środków Unii Europejskiej (w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013) i ma zwiększyć innowacyjność firmy. Spółka FOJUD działa na polskim rynku od 11 lat i specjalizuje się w kompleksowej obsłudze w zakresie projektowania bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań infrastrukturalnych.

- Inwestycja w nowoczesną platformę projektową pomoże nam zarówno skrócić czas, jak i jeszcze bardziej podnieść jakość realizowanych projektów – zapewnia Artur Fojud, prezes zarządu FOJUD S.A. - Jest to szczególnie istotne w obliczu coraz wyższych wymagań rynkowych w zakresie projektów infrastrukturalnych.

O wdrożeniu AutoCAD Civil 3D zadecydowała wysoka funkcjonalność oprogramowania zarówno w obszarze projektowania, jak i wspomagania pracy grupowej. Kompatybilność rozwiązań Autodesk pozwala na obsługę pełnego procesu projektowo-inżynierskiego. Wdrożenie realizuje firma Mat Usługi Informatyczne, autoryzowany partner Autodesk. W pierwszym etapie zainstalowano ponad 20 stanowisk AutoCAD Civil 3D. Cały czas odbywają się konsultacje, a w najbliższym czasie przewidziane są kolejne szkolenia. Następnym etapem będzie zintegrowanie oprogramowania AutoCAD Civil 3D w kompleksowym środowisku zarządzania projektami.

Spółka rozpoczęła już realizację nowych kontraktów przy wykorzystaniu tego oprogramowania. Do tych projektów należą m.in.: w Poznaniu - “Wykonanie układu komunikacyjnego w obszarze ulicy Roosevelta na odcinku od Mostu Teatralnego do Mostu Dworcowego”, “Przebudowa wybranych skrzyżowań drogi krajowej nr 21 na odcinku Słupsk – Ustka” i “Budowa obejścia m. Kożuchów w ciągu drogi nr 297”.

AutoCAD Civil 3D to rozbudowane rozwiązanie umożliwiające szybką i skuteczną realizację złożonych inwestycji drogowych, transportowych i środowiskowych. Ułatwia utrzymanie koordynacji informacji projektowych przy zapewnieniu wysokiej jakości dokumentacji i wizualizacji. Daje możliwość realizacji bardziej nowatorskich projektów dzięki konkurencyjnym możliwościom stwarzanym przez BIM (modelowanie informacji o budynku).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej