Hydrobudowa Gdańsk ogłosiła upadłość. Kto dokończy bulwary wiślane?

2015-02-05 11:26
Bulwary nad Wisłą
Autor: RS Architektura Krajobrazu

Wniosek o upadłość wpłynął do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ 30 stycznia 2015 roku. Złożyła go firma Hydrobudowa Gdańsk. Niezależnie od tego m.st. Warszawa wypowiedziało Hydrobudowie Gdańsk umowę na przebudowę bulwarów wiślanych.

Jak podał portal wnp.pl 30 stycznia 2015 roku Hydrobudowa Gdańsk złożyła wniosek o upadłość. Głównym powodem jest spór z wierzycielem firmy - bankiem PKO BP. Hydrobudowa Gdańsk zapewnia o prowadzonych działaniach restrukturyzajnych, ale na razie nie wiadomo kto dokończy prowadzone przez firmę inwestycje.

Pod znakiem zapytania stanęła realizacja bulwarów wiślanych w Warszawie, generalnym wykonawcą których była właśnie Hydrobudowa Gdańsk. Warszawie nie odpowiadało tempo prac. Teraz miasto ma niewiele czasu, aby powstał plan awaryjny na dokończenie bulwarów, ponieważ  za niedotrzymanie terminu realizacji może przepaść dofinansowanie unijne.

Kolejną ważną inwestycją, która może mieć kłopoty, jest zbiórnik wodny w Nysie - jedna z najważniejszych inwestycji przeciwpowodziowych w województwie opolskim. Remont zbiornika Hydrobudowa Gdańsk prowadziła w konsorcjum z Bilfinger Berger Budownictwo oraz Metrostav Praga. Ta inwestycja jest również w 85% dofinansowywana ze środków Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej