Hünnebeck Polska zmienia nazwę

2009-12-02 19:31
Hünnebeck Polska zmienia nazwę
Autor: Hünnebeck Polska

...na Harsco Infrastructure Polska. Co więcej - 26 listopada 2009 roku firma, jeszcze jako Hünnebeck Polska, dokonała otwarcia nowej siedziby głównej w Łubnej (gmina Góra Kalwaria). Dotychczasowa siedziba specjalisty w zakresie deskowań i rusztowań mieściła się w Piasecznie.

Wzrost ilości zamówień w ubiegłych latach i wzrastająca liczba pracowników przyspieszyła budowę nowej siedziby. Powierzchnia nowych biur i magazynów wynosi obecnie 40 000 m2.

- Cieszymy się z naszej nowej siedziby - mówi CEO dr inż. Mariusz Ćwikliński. – Ułatwi ona logistykę i umożliwi dalszy rozwój firmy. Poczynione w ostatnich latach inwestycje w szalunki i rusztowania będą mogły być, dzięki nowym powierzchniom magazynowym, kontynuowane.

Budynek został wykonany przez firmę KARMAR SA. Do robót budowlanych wykorzystano, sprawdzone już na wielu budowach, deskowania marki Hünnebeck.

Przeprowadzka zbiega się czasowo z inną ważną zmianą. Od połowy grudnia Hünnebeck Polska Sp. z o.o. będzie działać pod nazwą Harsco Infrastructure Polska Sp. z o.o.
Już od 2005 roku Hünnebeck oraz przedsiębiorstwa siostrzane Patent Construction (USA) i SGB (UK) stanowiły część globalnie działającej Harsco Corporation, która oferuje swoje usługi w 50 krajach. W wyniku nowej organizacji pod nazwą Harsco Infrastructure nastąpi wspólne wykorzystanie wiedzy specjalistycznej i połączenie doświadczenia tych trzech przedsiębiorstw.

- Ani partnerzy do rozmów ani nasza kompetencja inżynierska lub jakość naszych wyrobów nie ulegnie zmianie dla naszych odbiorców - zapewnia CEO Mariusz Ćwikliński. - Za to możemy teraz łatwiej sięgać do doświadczeń, cieszących się uznaniem na całym świecie rozwiązań systemowych naszych przedsiębiorstw siostrzanych.


Harsco Infrastructure Polska z siedzibą w Łubnej koło Warszawy oraz dziewięć jego filii w całej Polsce, należą do najważniejszych dostawców deskowań i rusztowań. W Harsco Infrastructure jest zatrudnionych w sumie 8200 pracowników. Obrót w w roku obrachunkowym 2008 wyniósł 1,5 mld $ USA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej