Hünnebeck Polska także na rynku rusztowań przemysłowych

2009-02-11 16:12
Hünnebeck Polska także na rynku rusztowań przemysłowych
Autor: Hünnebeck Polska

Specjalista w zakresie deskowań i rusztowań - Hünnebeck Polska - rozpoczął działalność na rynku rusztowań przemysłowych. Firma wspomaga przy prowadzeniu robót remontowych Grupę Lotos, a także Zakłady Chemiczne Zachem w Bydgoszczy. Hünnebeck Polska udostępnia nie tylko systemy rusztowań MODEX oraz BOSTA, a w razie potrzeby do ich montażu lub demontażu dysponuje własnymi ekipami.

Hünnebeck Polska także na rynku rusztowań przemysłowych
Autor: Hünnebeck Polska

W ten sposób Hünnebeck Polska rozszerza swoją ofertę, proponując świadczenia "full-service" także na rynku rusztowań przemysłowych.

- Od pewnego czasu otrzymywaliśmy sygnały z rynku, że usługa samego wynajmu rusztowań bez wsparcia ekip montażowych z naszej strony jest już niewystarczająca - mówi Mariusz Ćwikliński, prezes Hünnebeck Polska. - Nasi klienci oczekują obecnie kompleksowego rozwiązania dla każdego zadania w zakresie budowy lub remontu, którego realizację zapewniają nasze rusztowania wraz z usługą montażu/demontażu.

Firma wychodzi naprzeciw wymaganiom rynku z pomocą 13 własnych ekip montażowych oraz firm zewnętrznych.
Baza nowych usług Hünnebecka to systemy rusztowań do  zastosowania niemal na każdej budowie i w każdej branży przemysłowej. Do końca 2009 roku w Rafinerii Lotos, w celu umożliwienia brygadom naprawczym przeprowadzenia robót remontowych rurociągów, wykonanych zostanie 15 000 m2 rusztowań systemów BOSTA 70, BOSTA 100 i MODEX. Osiemnastoosobowa ekipa zapewnia sprawny przebieg montażu i demontażu rusztowań.
Zupełnie innego rodzaju rozwiązania wymagała inwestycja na terenie Zakładów Chemicznych Zachem. Tutaj brygada montażowa musiała przede wszystkim uzbroić okrągłe zbiorniki i pojemniki na chemikalia - typowy przykład zastosowania szczególnie uniwersalnego i wytrzymałego rusztowania modułowego MODEX.

Jak zapewnia producent, rusztowania marki Hünnebeck wyróżniają się szybkim montażem i demontażem. Dzięki praktycznym wymiarom znajdują uniwersalne i wszechstronne zastosowanie, zapewniając przy tym bezpieczeństwo. Elementy systemów BOSTA i MODEX pasują do siebie i mają szeroki zakres zastosowań. Szczególnie węzeł modułu MODEX odznacza się wysoką uniwersalnością. Dzięki węzłom łączącym, mającym osiem poziomych, pionowych lub przekątnych łączników, rusztowanie można dopasować do każdego obrysu, narożników i zaokrągleń. Systemy rusztowań mogą być także wykorzystywane jako trybuny lub klatki schodowe.

Hünnebeck Polska z siedzibą w Piasecznie (koło Warszawy) wraz z dziewięcioma filiami na terenie całego kraju, należy do wiodących dostawców systemów szalunkowych i rusztowaniowych. Przedsiębiorstwo jest od roku 1991 częścią Grupy Hünnebeck z siedzibą w Ratingen (Niemcy).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej