Hörmann ze wsparciem dla uczniów szkół budowlanych

2017-01-19 12:14
kampania Dobry Montaż w białostockiej szkole
Autor: brak danych Rozpoczęcie roku szkolnego w klasie patronackiej w Zespole Szkół Zawodowych w Białymstoku

W ramach kampanii edukacyjnej DOBRY MONTAŻ, organizowanej przez Polski Związek Okien i Drzwi (POiD), utworzono w wybranych szkołach o profilu budowlanym, klasy patronackie. Firma Hörmann, chcąc przywrócić rangę zawodowi montażysty stolarki budowlanej, została jednym z partnerów tej kampanii.

Klasy patronackie w roku szkolnym 2016/2017 to jedno z nowych działań kampanii edukacyjnej DOBRY MONTAŻ, organizowanej przez POiD, której celem jest budowanie świadomości - zarówno konsumentów, jak i montażystów - jak ważny jest prawidłowy montaż stolarki budowlanej. Chodzi również o to, żeby przywrócić rangę zawodowi montera stolarki budowlanej, aby stał się zawodem formalnym. Dzięki współpracy partnerów akcji ze szkołami budowlanymi ich uczniowie nie tylko zyskają wiedzę na temat zasad profesjonalnego montażu bram, drzwi i innych osłon, ale zapoznają się także z produktowymi nowościami i nowoczesnymi technologiami montażu.

Warsztaty, nagrody, wycieczki i materiały dydaktyczne, a także ubrania robocze zafunduje firma Hörmann uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Białymstoku. W klasie objętej patronatem fachowcy z firmy Hörmann przeprowadzą specjalne warsztaty - jeden dotyczący montażu bram, drugi - montażu drzwi. Hörmann zorganizuje też wycieczkę dydaktyczną do swojego zakładu produkcyjnego w Legnicy. Dodatkowo wyposaży tę klasę w materiały dydaktyczne (np. drzwi, które będą służyć jako model do ćwiczeń montażu) oraz w ubrania robocze. Dla pięciu najlepszych uczniów, którzy wezmą udział w zorganizowanym przez szkołę konkursie, ufunduje także specjalne nagrody. 

W ramach kampanii DOBRY MONTAŻ utworzone zostały trzy klasy patronackie: w Zespole Szkół Budowlanych w Poznaniu, w Państwowej Szkole Budownictwa w Bytomiu oraz właśnie w Zespole Szkół Zawodowych w Białymstoku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej