HOCHTIEF: konkurencja agresywnie i „dumpingowo” ofertuje

2010-04-20 11:11
Dariusz Kolasa, dyrektor oddziału, prokurent HOCHTIEF Polska
Autor: Ka Dariusz Kolasa, dyrektor oddziału, prokurent HOCHTIEF Polska

Dariusz Kolasa, dyrektor oddziału, prokurent HOCHTIEF Polska: - Zaobserwowaliśmy zdecydowane ożywienie na rynku inwestycji prywatnych, których realizacja zawsze była kluczowym portfelem HOCHTIEF. Wynika to z ożywienia na rynku finansowym i wzrostu popytu zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i biurowców.

- Zaowocowało to podpisaniem w ostatnim kwartale 2009 i pierwszym kwartale 2010 kontraktów z inwestorami prywatnymi, które wypełniły już praktyczne plan portfela na 2010 rok. W sektorze zamówień publicznych dalej obserwujemy bardzo duże zainteresowanie ze strony konkurencji, charakteryzujące się bardzo agresywnym, wręcz “dumpingowym” ofertowaniem i proponowaniem inwestorom publicznym wręcz niewytłumaczalnie niskich cen. Myślę, że ta tendencja będzie utrzymywać się jeszcze przez najbliższe miesiące, dopóki rynek nie odczuje, że proces ciągłego spadku cen i usług u poddostawców nie przebiega już tak jednostajnie jak w roku ubiegłym.
Co przewiduję na najbliższe miesiące? Utrzymanie ożywienia na rynku inwestycji prywatnych, znaczny wzrost cen materiałów między innymi stali zbrojeniowej i profilowej, dalsze, duże zainteresowanie budownictwem w trybie zamówień publicznych ze strony bardzo szerokiego spektrum wykonawców i dalsze agresywne kreowanie propozycji cenowych.
Główne kompetencje firmy HOCHTIEF dotyczyły do tej pory budownictwa kubaturowego i przemysłowego. Jednak w celu dywersyfikacji aktywności i zwiększenia stabilności, a także widząc rozwój perspektywicznych rynków, budujemy obecnie nasze kompetencje w sektorach innych, takich jak energetyka, infrastruktura wodno- kanalizacyjna, zbiorniki na paliwa... - komentuje Dariusz Kolasa, dyrektor oddziału, prokurent HOCHTIEF Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej