HITACHI zmienia się w HiKOKI

2017-11-07 14:08
HITACHI zastąpi HiKOKI
Autor: brak danych

Właściciel marki HITACHI poinformował, że nazwa ta od 1 czerwca 2018 znika z rynku, a na jej miejsce pojawi się HiKOKI. Zmiana na pewno przebiegnie sprawnie, najwięcej zamieszania i trudności sprawi zapewne wymowa nowej nazwy, do czego właściciel przykłada dużą wagę.

Nie będzie więc już zatem znanego Hitachi [wymawianego: hitaczi]. Następuje całkowita zmiana nazwy marek elektronarzędzi występujących do tej pory jako HITACHI oraz Hitachi Koki na HiKOKI [wymowa: hai-koh-key], która zostanie wprowadzona do sprzedaży 1 października 2018 roku.

Za zmianami nazw marek kryją się zazwyczaj decyzje właścicielskie i nowe kierunki rozwojowo-marketingowe. Podobnie jest i w tym przypadku. „Zmiana nazwy spółki wpisuje się w ambitną strategię międzynarodowego wzrostu, której celem jest zapewnienie trwałego rozwoju globalnego Hitachi Koki w blisko 100 krajach na świecie” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Osami Maehara, prezes holdingu Hitachi Koki dodaje:
– Przez 70 lat dostarczaliśmy nagradzane przez swoją innowacyjność i niezawodność produkty i w końcu nadszedł czas, aby skoncentrować się na rozwoju prawdziwej globalnej spółki pozostającej w zgodzie z japońską tradycją. Ponadto, zaangażowaliśmy się w pełni w przyspieszenie rozwoju jednocześnie z nowym dynamicznym partnerem KKR (Kohlberg Kravis Roberts – jeden z największych funduszy prywatnego kapitału na świecie), podążającym naszym celem, którym jest stanie się globalnym liderem w produkcji elektronarzędzi oraz urządzeń wykorzystywanych w nauce. Przyjęliśmy ekspansywną strategię sprzedaży na poziomie 2,7 miliarda dolarów do roku obrotowego 2020. Wierzymy, że możemy przenieść naszą działalność na wyższy poziom rozwoju dzięki wsparciu wszystkich naszych pracowników i partnerów na całym świecie. Zmiana naszej marki jest pierwszym krokiem, aby osiągnąć zamierzony cel. Liczymy że w niedalekiej przyszłości zbudujemy naszą markę, która przekroczy oczekiwania wymagających klientów na całym świecie.

HiKOKI
Autor: brak danych

A wracając do nowej nazwy. Marka HiKOKI została stworzona w oparciu o trzy podstawowe zasady, którymi kieruje się spółka, takie jak innowacyjność technologiczna zwiększająca wydajność, niezawodność urządzeń produkowanych przez 70 lat działalności spółki oraz nowy potencjał rozwoju na rynku.
Dla ułatwienia wymowy nowej nazwy [hai-koh-key] marki, cytując firmę wyjaśniamy, że mała litera „i” jest pierwszą sylabą, która zawiera dorozumiany numer 1, który ma wyrażać zobowiązanie dla klientów bycia „Nr 1” wśród produktów dostępnych na rynku z jednoczesnym zachowaniem pozycji globalnego lidera „Nr 1”.
Będzie też nowa korporacja – Hitachi Koki Co., Ltd zastąpi Koki Holdings Co., Ltd. i tu ważne było zachowanie ciągłości z poprzednią nazwą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej