Hirny BD SA planuje debiut na GPW

2008-05-09 12:08

Spółka Hirny BD złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Publiczna emisja akcji jest planowana na lipiec 2008 roku. Spółka zamierza pozyskać z oferty około 120 mln złotych na zwiększenie skali działalności w zakresie realizacji projektów deweloperskich.

"Celem emisji jest pozyskanie środków na zwiększenie skali działalności Hirny BD SA. Dotychczasowy szybki wzrost, wysoka rentowność oraz duży zwrot na kapitale własnym naszej spółki powinny zostać docenione przez inwestorów"- mówi Piotr Hirny, prezes zarządu.
Firma buduje i sprzedaje mieszkania w budynkach wielorodzinnych oraz domy jednorodzinne. Jest obecna w Warszawie i jej obszarze metropolitalnym, a także w Łodzi i Szczecinie. Długofalowa strategia firmy zakłada obecność również w innych dużych aglomeracjach Polski.
Od momentu powstania w 2004 roku spółka przeszła dynamiczną drogę rozwoju. Pierwszy rok działalności zamknął z przychodami na poziomie 3,6 mln zł, a następnie każdego roku przychody rosły kilkakrotnie. Wartość obecnie realizowanych inwestycji przekracza 200 mln zł. Na przestrzeni ostatnich czterech lat kapitał własny wzrósł  z 0,7 mln do 29 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej