Healthy Kids - PLGBC w trosce o jakość powietrza we wnętrzach

2011-10-03 18:18
PLGBC - Healthy Kids = Zdrowe Dzieci
Autor: PLGBC

Stowarzyszenie PLGBC rusza z inicjatywą PLGBC Healty Kids - Zdrowe Dzieci. Akcja ma na celu propagowanie wiedzy na temat jakości powietrza we wnętrzach. Pomysłodawca przedsięwzięcia wyposaży, we współpracy z firmami członkowskimi i sponsorami, domy małego dziecka w pokoje zdrowej zabawy.

PLGBC Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, rusza z akcją PLGBC Healhty Kids, propagującą wiedzę na temat jakości powietrza w pomieszczeniach. Stowarzyszenie planuje również zainicjować charytatywne przedsięwzięcie urządzając zdrowe pomieszczenia zabaw w wybranych domach małego dziecka.

- W związku z tym, że spędzamy ponad 90 proc. swojego czasu wewnątrz budynków, a 1/3 wszystkich obiektów ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, jest to szczególnie ważne, aby jak najszybciej zacząć szerzyć wiedzę na ten temat w Polsce - mówi Agnes Vorbrodt, założycielka, dyrektor wykonawcza i wice prezydent PLGBC.

PLGBC dzieciom

Inicjatywa Healthy Kids = Zdrowe Dzieci, została ogłoszona 20 września 2011 roku, podczas World Green Building Week, w Warszawie. Projekt będzie serią artykułów prasowych, adresowanych do rodziców i opiekunów, które będą informowały o istotnej kwestii jakości powietrza we wnętrzach i jego wpływie na zdrowie dzieci.
W ramach przedsięwzięcia, PLGBC wyposaży (wytypowane we współpracy z firmami członkowskimi i sponsorami) domy małego dziecka w pokoje zdrowej zabawy.
Kolejnym etapem projektu będzie przygotowanie zestawu o naziwe "green toolkit" - na temat IEQ (jakość powietrza), który będzie przekazywany szkołom i przedszkolom. PLGBC ma nadzieję, że inicjatywa wpłynie na zamówienia publiczne oraz na prywatne przetargi, powodując, że nowo powstające i remontowane obiekty będą budowane zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego.

PLGBC - Healthy Kids = Zdrowe Dzieci
Autor: PLGBC
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej