Healthy Kids - PLGBC w trosce o jakość powietrza we wnętrzach

2011-10-03 18:18
PLGBC - Healthy Kids = Zdrowe Dzieci
Autor: PLGBC

Stowarzyszenie PLGBC rusza z inicjatywą PLGBC Healty Kids - Zdrowe Dzieci. Akcja ma na celu propagowanie wiedzy na temat jakości powietrza we wnętrzach. Pomysłodawca przedsięwzięcia wyposaży, we współpracy z firmami członkowskimi i sponsorami, domy małego dziecka w pokoje zdrowej zabawy.

PLGBC Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, rusza z akcją PLGBC Healhty Kids, propagującą wiedzę na temat jakości powietrza w pomieszczeniach. Stowarzyszenie planuje również zainicjować charytatywne przedsięwzięcie urządzając zdrowe pomieszczenia zabaw w wybranych domach małego dziecka.

- W związku z tym, że spędzamy ponad 90 proc. swojego czasu wewnątrz budynków, a 1/3 wszystkich obiektów ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, jest to szczególnie ważne, aby jak najszybciej zacząć szerzyć wiedzę na ten temat w Polsce - mówi Agnes Vorbrodt, założycielka, dyrektor wykonawcza i wice prezydent PLGBC.

PLGBC dzieciom

Inicjatywa Healthy Kids = Zdrowe Dzieci, została ogłoszona 20 września 2011 roku, podczas World Green Building Week, w Warszawie. Projekt będzie serią artykułów prasowych, adresowanych do rodziców i opiekunów, które będą informowały o istotnej kwestii jakości powietrza we wnętrzach i jego wpływie na zdrowie dzieci.
W ramach przedsięwzięcia, PLGBC wyposaży (wytypowane we współpracy z firmami członkowskimi i sponsorami) domy małego dziecka w pokoje zdrowej zabawy.
Kolejnym etapem projektu będzie przygotowanie zestawu o naziwe "green toolkit" - na temat IEQ (jakość powietrza), który będzie przekazywany szkołom i przedszkolom. PLGBC ma nadzieję, że inicjatywa wpłynie na zamówienia publiczne oraz na prywatne przetargi, powodując, że nowo powstające i remontowane obiekty będą budowane zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego.

PLGBC - Healthy Kids = Zdrowe Dzieci
Autor: PLGBC
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej