Hardex SA wypłacił dywidendę

2008-09-12 12:25

Zgodnie z zapowiedziami, producent płyt pilśniowych Hardex SA, 12 września wypłacił swoim udziałowcom dywidendę w wysokości 4,06 złotych na akcję. Do akcjonariuszy trafią ponad 4 miliony złotych.

"Dbając o interesy naszych akcjonariuszy podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu połowy zysku netto za 2007 rok na wypłatę dywidendy. W sumie do akcjonariuszy trafi 4 miliony 628 tysięcy złotych. Pozostała kwota zasili kapitał zapasowy, z przeznaczeniem na pokrycie planowanych wydatków inwestycyjnych. Przełoży się to na wartość spółki" - mówi Ireneusz Kaczmarek, prezes zarządu Hardex SA.

Środki, które pozostają w spółce, zarząd planuje przeznaczyć na realizację celów inwestycyjnych, które zawarte były w prospekcie emisyjnym. Szacowany na lata 2008-2011 łączny koszt tych inwestycji to około 37 mln złotych. Największą z nich jest modernizacja systemu transportu w ciągu produkcyjnym, gdzie planowane nakłady wynoszą około 14 mln złotych. Zysk netto za rok 2007 wyniósł 9 mln 259 tys. złotych i był wyższy w stosunku do uzyskanego w roku poprzednim o ok. 43%.

Hardex powstał w 1970 roku w Krośnie Odrzańskim. Obecnie jest jednym z największych w Europie producentów płyt pilśniowych twardych mokroformowanych. W roku 1992 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną, a 3 kwietnia 2008 roku Hardex zadebiutował na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

 

Płyty pilśniowe mokroformowane twarde
Autor: Hardex Płyty pilśniowe mokroformowane twarde - lakierowane w strukturze drewna firmy Hardex.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej