Hadykówka kupiona przez Ceramikę Polska

2013-03-20 15:51
Hadykówka
Autor: Południowa Grupa Kapitałowa Zakład Ceramiki Budowlanej Hadykówka na  Podkarpaciu

Zakład Ceramiki Budowlanej Hadykówka, który ogłosił upadłość znalazł nowego właściciela – Ceramikę Polska. Nowy właściciel ma utrzymać zatrudnienie podkarpackiej Hadykówki i zainwestować w firmę spory kapitał.

Zakład Ceramiki Budowlanej Hadykówka produkuje ekologiczne cegły i pustaki szczelinowe oraz elementy stropowe. Firma uzyskała niemiecki certyfikat (jedyny w Polsce) potwierdzający 100-procentową ekologiczność wszystkich swoich produktów do wytwarzania których czerpie surowiec ze złoża wysokiej jakości iłów krakowieckich. Ale to nie wystarczyło, by zakład nie popadł w niemałe, bo kilkunastomilionowe kłopoty. Zadłużenia nie dał się zlikwidować i w październiku 2012 sąd ogłosił upadłość Hadykówki. Na szczęście syndyk nie wstrzymał produkcji, co pomogło w szukaniu inwestora.

W umowie kupna nowy właściciel - Ceramika Polska zadeklarowała utrzymać poziom zatrudnienia (około 80 osób) i będzie inwestować w rozwój, modernizację i automatyzację Hadykówki. W ciągu dwóch najbliższych inwestor planuje na to wydać około 10 mln zł. Zgodnie z założeniem nowych właścicieli zakład ma być „przyczółkiem do stworzenia narodowej, w stu procentach polskiej grupy producenckiej w branży ceramiki budowlanej”. Jedna piąta produkcji Hadykówki ma być eksportowana.  Trzeba jeszcze wyjaśnić, kim jest nowy inwestor Hadykówki - Ceramika Polska jest częścią Południowej Grupy Kapitałowej, skupiającej kilkanaście firm z centralnej i południowej Polski (są wśród nich m.in. Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res–Drob, spółka deweloperska Wisłok Inwestycje, Kopalnie Kruszywa Naturalnego oraz sieć biur traderskich ProTrader).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej