H+H Polska włącza się w walkę z koronawirusem

2020-06-02 12:02
H+H pomaga
Autor: H+H Firma H+H wspiera lokalne szpitale

H+H Polska, ceniony producent materiałów ściennych z betonu komórkowego i silikatów, w swoich działaniach stawia przede wszystkim na partnerstwo. Zasada ta jest realizowana również na poziomie współpracy z lokalna społecznością. Dlatego włączając się w walkę z koronawirusem firma wsparła dotacją cztery szpitale w regionie.

W sytuacji epidemicznej, w której znalazła się obecnie Polska liczą się wszystkie wspólne działania, które pozwolą jak najszybciej uporać się z pandemią i zminimalizować straty zdrowotne i gospodarcze w społeczeństwie. Dobra współpraca i partnerstwo ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego nie kończy się jedynie na produkcji materiałów, zgodnie z dewizą H+H Polska to również podejmowanie działań z lokalną społecznością. Dlatego też firma aktywnie przyłączyła się do wspólnej walki z koronawirusem.

Odzwierciedleniem tego jest wsparcie finansowe dla czterech szpitali znajdujących się w pobliżu zakładów produkcyjnych H+H. Dotację w wysokości 100 000 zł otrzymała każda z placówek, czyli Centrum Medyczne w Łańcucie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce oraz Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie. Z przekazanych środków zakupiony zostanie sprzęt medyczny, w tym wysokiej klasy respiratory i stroje ochronne.  

Zdajemy sobie sprawę, że nie funkcjonujemy w społecznej próżni. Liczy się dla nas nie tylko sam produkt, ale również to, co dzieje się wokół, jaki wpływ wywieramy na nasze otoczenie. Dlatego też w czasie, kiedy cały kraj skupiony jest na minimalizowaniu skutków pandemii, nie możemy się temu biernie przyglądać. To moment, w którym powinniśmy wyłożyć wszystkie ręce na pokład i w myśl zasady partnerskiej współpracy wspomóc tych, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii. Zdajemy sobie sprawę z powagi problemu, a długofalowe skutki będą widoczne dopiero za jakiś czas. Jednak teraz potrzebne jest wsparcie placówek medycznych, aby mogły chronić personel, a przede wszystkim skutecznie leczyć chorych – powiedział Piotr Dauksza, prezes H+H Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej