Gwałtownego wzrostu nie przewidujemy. CEMEX stawia na współpracę

2015-12-09 10:44
Cemex dostarczy beton na A1 i A4
Autor: Cemex

Branża cementowa w Polsce nie ma się tak dobrze, jakby na to wskazywała liczba inwestycji w ostatnich latach. O tym, jakie będą te kolejne, mówi Michał Daszkiewicz, dyrektor Pionu Betonu, członek zarządu CEMEX Polska.

Jak przedstawiciel branży betonowej podsumuje rok 2015?
- Rok 2015 okazał się rokiem “przejściowym”, rokiem opóźnień projektów oraz bardziej umiarkowanego niż przewidywano wzrostu dla polskiej branży budowlanej.

Czy o kolejnych latach da się powiedzieć więcej dobrego?
- Nie przewidujemy gwałtownego wzrostu w krótszej perspektywie – gdyż nie stoimy obecnie w obliczu projektów takich jak EURO 2012 – to spodziewamy się, że rok 2016 wznowi pozytywny trend, który mamy nadzieję potrwa kilka następnych lat.  Wzrost ten powinien być szczególnie napędzany inwestycjami w infrastrukturę, które liczymy, że będą strategicznie zaprojektowane i realizowane w dłuższej perspektywie przez najlepszych specjalistów i przy pomocy najbezpieczniejszych, najwyższej jakości i najbardziej zrównoważonych rozwiązań budowlanych. W tym kontekście spodziewamy się równoległego pozytywnego rozwoju cen, będącego odzwierciedleniem coraz większego znaczenia strategicznych parametrów poza ceną: Bezpieczeństwo i Higiena Pracy, Jakość oraz Zrównoważony Rozwój. W CEMEX Polska będziemy nadal pracować ramię w ramię z każdym z naszych Klientów / Partnerów, aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby dopasowaną ofertą wartości, dążąc do zapewnienia wartości obydwu stronom oraz pozostaniemy w pełni zaangażowani w wykorzystywanie naszych aktywów, wiedzy oraz wysiłków w Budowanie Lepszej Przyszłości dla Polski.

Michał Daszkiewicz,  Dyrektor Pionu Betonu  Członek Zarządu CEMEX Polska
Autor: Cemex Michał Daszkiewicz, dyrektor Pionu Betonu, członek zarządu CEMEX Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej