Gwałtownego wzrostu nie przewidujemy. CEMEX stawia na współpracę

2015-12-09 10:44
Cemex dostarczy beton na A1 i A4
Autor: Cemex

Branża cementowa w Polsce nie ma się tak dobrze, jakby na to wskazywała liczba inwestycji w ostatnich latach. O tym, jakie będą te kolejne, mówi Michał Daszkiewicz, dyrektor Pionu Betonu, członek zarządu CEMEX Polska.

Jak przedstawiciel branży betonowej podsumuje rok 2015?
- Rok 2015 okazał się rokiem “przejściowym”, rokiem opóźnień projektów oraz bardziej umiarkowanego niż przewidywano wzrostu dla polskiej branży budowlanej.

Czy o kolejnych latach da się powiedzieć więcej dobrego?
- Nie przewidujemy gwałtownego wzrostu w krótszej perspektywie – gdyż nie stoimy obecnie w obliczu projektów takich jak EURO 2012 – to spodziewamy się, że rok 2016 wznowi pozytywny trend, który mamy nadzieję potrwa kilka następnych lat.  Wzrost ten powinien być szczególnie napędzany inwestycjami w infrastrukturę, które liczymy, że będą strategicznie zaprojektowane i realizowane w dłuższej perspektywie przez najlepszych specjalistów i przy pomocy najbezpieczniejszych, najwyższej jakości i najbardziej zrównoważonych rozwiązań budowlanych. W tym kontekście spodziewamy się równoległego pozytywnego rozwoju cen, będącego odzwierciedleniem coraz większego znaczenia strategicznych parametrów poza ceną: Bezpieczeństwo i Higiena Pracy, Jakość oraz Zrównoważony Rozwój. W CEMEX Polska będziemy nadal pracować ramię w ramię z każdym z naszych Klientów / Partnerów, aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby dopasowaną ofertą wartości, dążąc do zapewnienia wartości obydwu stronom oraz pozostaniemy w pełni zaangażowani w wykorzystywanie naszych aktywów, wiedzy oraz wysiłków w Budowanie Lepszej Przyszłości dla Polski.

Michał Daszkiewicz,  Dyrektor Pionu Betonu  Członek Zarządu CEMEX Polska
Autor: Cemex Michał Daszkiewicz, dyrektor Pionu Betonu, członek zarządu CEMEX Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej