GTC inwestuje w Bułgarię i Rumunię

2009-11-04 9:36

Globe Trade Centre SA zwiększyło swój udział w dwóch inwestycjach komercyjnych – w Bukareszcie i Burgas. Obie transakcje kosztowały spółkę łącznie 12 mln euro.

GTC Real Estate Investments Romania, w której GTC SA ma 100% kapitału zakładowego, realizując opcję nabyło mniejszościowe udziały w spółce realizującej inwestycję biurową klasy A w Bukareszcie – City Gate. Po tej transakcji udział GTC Romania zwiększył się do ok. 59%. Koszt zakupu blisko 10% udziałów wyniósł ok. 6 mln euro.
Kompleks City Gate położony jest w północnej części Bukaresztu, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum wystawienniczego ROMEXPO, kluczowego węzła komunikacji publicznej oraz głównej drogi prowadzącej do międzynarodowego portu lotniczego. Inwestycja składa się z dwóch budynków, które zaoferują łącznie 44 000 m2 powierzchni biurowej i handlowej netto oraz podziemnym parkingiem dla ponad 1000 samochodów.
Oba budynki uzyskały już pozwolenie na użytkowanie, a ich powierzchnia jest właśnie przekazywana najemcom. Aktualnie 75% powierzchni biurowej i handlowej jest już wynajęte.

Na początku października 2009 r. GTC zwiększyło także swój udział w spółce budującej galerię handlowo-rozrywkową w bułgarskim Burgas. GTC Real Estate Investments Bulgaria BV, w której GTC SA ma 100% udziałów, odkupiło od mniejszościowego udziałowca (pierwotnego właściciela gruntu) 33,33% kapitału zakładowego firmy Galeria Burgas i obecnie posiada 100% udziałów. Cena nabycia wyniosła prawie 6,3 mln euro. Transakcja została sfinansowana ze środków własnych.
Spółka Galeria Burgas realizuje budowę centrum handlowego o powierzchni ponad 36 000 m2 netto. Znajdzie się w nim ponad 130 sklepów i punktów usługowych. Będzie to pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w liczącym ponad 220 000 mieszkańców Burgas. Ukończenie inwestycji planowane jest na początek 2011 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej