Grupa PSB z pomocą dla szpitali za ponad 2,8 miliona złotych

2020-06-02 13:25
Grupa PSB pomaga szpitalom
Autor: Grupa PSB Grupa PSB pomogła wielu szpitalom, wśród nich jest szpital w Starachowicach

W związku z pandemią koronawirusa, Grupa PSB Handel S.A. przekazała szpitalom 900 tys. sztuk maseczek ochronnych oraz 27 tys. litrów płynu do dezynfekcji, o łącznej wartości ponad 2,8 miliona złotych netto.

W okresie pandemii COVID-19 maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji zostały dostarczone z centrali Grupy PSB do szpitali w Busku-Zdroju, Kielcach oraz Starachowicach, które prowadzą oddziały zakaźne dla chorych zarażonych COVID-19. Asortyment dostarczony został pod koniec maja kilkoma transportami, na ponad 70 paletach.

Buskiemu szpitalowi Grupa PSB udzieliła już pomocy na początku pandemii – także w postaci maseczek ochronnych i płynów. Obecnie do akcji wsparcia dołączyły również sklepy PSB Mrówka, należące do centrali PSB i działające w innych regionach. Łącznie przekazały one kilka tysięcy maseczek ochronnych do szpitali w Jaśle, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie. Dodatkowo, Mrówka z Buska-Zdroju przekaże jeszcze w najbliższych dniach maseczki i płyny dezynfekujące do Uzdrowiska Busko-Zdrój SA. Wcześniej Uzdrowisko otrzymało materiały remontowe, niezbędne do przygotowania części swoich obiektów, jako izolatoria niezbędne w czasie pandemii.

Grupa PSB Handel S.A. z siedzibą w Wełczu koło Buska-Zdroju, działa na rynku od 22 lat i obecnie jest największą siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza 395 małych i średnich, rodzinnych firmy z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 292 składach budowlanych, w 315 marketach PSB Mrówka oraz w 69 placówkach handlowych PSB Profi. W punktach tych pracuje ok. 13 tysięcy osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej