Grupa PSB z pomocą dla szpitali za ponad 2,8 miliona złotych

2020-06-02 13:25
Grupa PSB pomaga szpitalom
Autor: Grupa PSB Grupa PSB pomogła wielu szpitalom, wśród nich jest szpital w Starachowicach

W związku z pandemią koronawirusa, Grupa PSB Handel S.A. przekazała szpitalom 900 tys. sztuk maseczek ochronnych oraz 27 tys. litrów płynu do dezynfekcji, o łącznej wartości ponad 2,8 miliona złotych netto.

W okresie pandemii COVID-19 maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji zostały dostarczone z centrali Grupy PSB do szpitali w Busku-Zdroju, Kielcach oraz Starachowicach, które prowadzą oddziały zakaźne dla chorych zarażonych COVID-19. Asortyment dostarczony został pod koniec maja kilkoma transportami, na ponad 70 paletach.

Buskiemu szpitalowi Grupa PSB udzieliła już pomocy na początku pandemii – także w postaci maseczek ochronnych i płynów. Obecnie do akcji wsparcia dołączyły również sklepy PSB Mrówka, należące do centrali PSB i działające w innych regionach. Łącznie przekazały one kilka tysięcy maseczek ochronnych do szpitali w Jaśle, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie. Dodatkowo, Mrówka z Buska-Zdroju przekaże jeszcze w najbliższych dniach maseczki i płyny dezynfekujące do Uzdrowiska Busko-Zdrój SA. Wcześniej Uzdrowisko otrzymało materiały remontowe, niezbędne do przygotowania części swoich obiektów, jako izolatoria niezbędne w czasie pandemii.

Grupa PSB Handel S.A. z siedzibą w Wełczu koło Buska-Zdroju, działa na rynku od 22 lat i obecnie jest największą siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza 395 małych i średnich, rodzinnych firmy z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 292 składach budowlanych, w 315 marketach PSB Mrówka oraz w 69 placówkach handlowych PSB Profi. W punktach tych pracuje ok. 13 tysięcy osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej