Grupa Mostostalu Zabrze zwiększa zysk netto o 100%

2007-08-10 15:44
Zabrze
Autor: brak danych

Grupa Kapitałowa Mostostalu Zabrze w I półroczu 2007 r. uzyskała 335 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 81% w stosunku do I półrocza ubiegłego roku, kiedy to Grupa sprzedała usługi i produkty za 185 mln zł.

Mostostal Zabrze Holding SA tworzy spółka holdingowa oraz 12 spółek zależnych, które łącznie zatrudniają około 3000 osób. Firma realizuje kontrakty nie tylko w Polsce, ale również w Norwegii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Danii, Francji, Czechach. Firma specjalizuje się w realizacji kontraktów dla sektora energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, ochrony środowiska, hutniczego, motoryzacyjnego, materiałów budowlanych oraz użyteczności publicznej.

Sprzedaż Spółki Matki za I półrocze br. osiągnęła poziom 162 mln zł, podczas gdy w tym samym okresie rok temu 36 mln zł - zatem wzrost osiągnął poziom 350%!
Imponująca jest również dynamika wzrostu zysku neto - skonsolidowany zysk netto Grupy po I półroczu 2007 br. wzrósł o 100% i wyniósł 21 mln zł, wobec 10,4 mln zł rok wcześniej. Marża netto osiągnęła poziom 6,2%
Prognoza na rok 2007 szacowała, iż Grupa Mostostal Zabrze będzie miała sprzedaż na poziomie 600 mln zł i 35 mln zł zysku netto (w 2006 r. było to odpowiednio 485 mln zł oraz 68,7 mln zł).
- Wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami, widać ich systematyczną poprawę na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat. Analizując rezultaty po II kwartale br. nie widzę zagrożeń w realizacji prognozy. Obecny stopień jej realizacji wskazuje, iż jeśli będziemy korygować prognozę - to tylko w górę. Mamy pełny portfel zamówień na rok bieżący, pozyskujemy coraz więcej kontraktów wykorzystując sprzyjającą koniunkturę na rynku budowlanym - twierdzi Paweł Gaworzyński, dyrektor biura zarządu Mostostalu Zabrze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej