Grupa Atlas ma nowego prezesa zarządu. Sprawdź, kto teraz kieruje firmą Atlas

2018-11-14 18:06
Dolina Nidy Atlas
Autor: Atlas Jeden z zakładów firmy Atlas w Dolinie Nidy

Grupa Atlas – jedna z niewielu polskich firm, które powstały „z niczego“ w nowych realiach ustrojowych w 1991 roku, zostały liderem rynku i są dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. W miarę rozwoju Atlasa zmieniali się też zarządcy firmy, kolejna zmiana nastąpiła 1 listopada 2018. Kim jest Paweł Kisiel, nowy prezes zarządu Grupy Atlas?  

Paweł Kisiel Grupa Atlas

Autor: Atlas

Paweł Kisiel, nowy prezes zarządu Grupy Atlas

W Grupie Atlas Paweł Kisiel nie jest nową postacią. Z firmą jest związany od 2006 roku, gdy jako prezes zarządu wchodzącej w skład Grupy spółki Sped Partner oferującej krajowe i międzynarodowe usługi spedycyjne, był odpowiedzialny za jej restrukturyzację. Następnym etapem zdobywania doświadczenia w Atlasie była funkcja wiceprezesa zarządu spółek Izohan i Izolmat należących do Grupy, gdzie również uczestniczył w ich reorganizacji. W czerwcu 2014 został powołany na stanowisko członka zarządu Grupy Atlas ds. marketingu i sprzedaży. Od listopada 2018 – prezes zarządu Grupy ATLAS, lidera rynku chemii budowlanej.

Paweł Kisiel jest absolwentem Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz programu MBA Oxford Brookes University. Doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty restrukturyzacyjne i konsolidacyjne, m.in. w Servisco, DHL, Trans Universal Poland oraz CJ International. Na stanowisku prezesa zarządu Grupy Atlas Paweł Kisiel zastąpił Henryka Siodmoka.

Przy okazji warto dodać, że na zwolnione przez Pawła Kisiela miejsce członka zarządu powołano Piotra Grzelaka, zarządzającego wcześniej spółką i marką FOX Dekorator i który z Atlasem związał się jeszcze jako student Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej (ukończył je w roku 2007, a potem jeszcze podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie). Od roku 2013, jako członek zarządu, kierował włączonym do Grupy Atlas przedsiębiorstwem FOX, a po przejęciu tej spółki przez Atlas w roku 2016, odpowiadał za produkty marki FOX.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej