Grupa ABM Solid podpisała kontrakty na ponad 30 mln zł

2010-06-29 15:26

Grupa ABM Solid podpisała dzisiaj kontrakt na budowę kanalizacji w Krzeszowicach o wartości 15,3 mln zł netto (18,6 mln zł brutto), natomiast wczoraj podpisała kontrakt na budowę zakładu produkcji pasz w okolicach Chmielnickiego na Ukrainie o wartości brutto 4,2 mln USD.

ABM Solid wybuduje ponad 41 km kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej na oś. Żbik w Krzeszowicach oraz na terenie pobliskich miejscowości. W ramach zadania powstanie też 15 przepompowni, odbudowane zostaną drogi i chodniki. Termin realizacji prac to 31 maja 2013 roku. Budowa jest pierwszym z pięciu etapów wartego ponad 212 mln zł brutto projektu, który do roku 2013 ma zapewnić prawidłową gospodarkę ściekową na terenie aglomeracji Krzeszowice oraz zwiększyć poziom skanalizowania regionu z obecnych 54,5% do 93,9%.
Inwestycja w 85% finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

- Budowa kanalizacji to jedna z tych dziedzin, w których mamy najwięcej kompetencji. Doświadczenie przy projektach infrastrukturalnych skutkuje kolejnymi wygranymi przetargami. Bierzemy udział w wielu podobnych przetargach z zakresu budowy kanalizacji sanitarnych i w najbliższych dniach spodziewamy się podpisania kolejnych umów w tym obszarze - mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid.

ABM Wschód spółka zależna ABM Solid podpisała z Ukraińska firmą Proskurir Kormoniks kontrakt na budowę zakładu produkcji pasz kombinowanych w okolicach Chmielnickiego na Ukrainie. Umowa zakłada kapitalny remont istniejących obiektów, budowę budynku mieszkalnego wraz z przyłączami, placów, drogi, a także montaż technologii. Zakład będzie produkował różnego rodzaje pasze dla hodowli zwierząt. Wartość umowy to ponad 4,2 mln USD, a termin realizacji to 31 lipca 2011 roku.

- Podpisana na Ukrainie umowa pokazuje, że to perspektywiczny rynek z dużym potencjałem rozwoju. Zwłaszcza branże związane z wysokowydajną produkcją rolną rozwijają się dynamicznie i tu upatrujemy szanse na kolejne umowy - wyjaśnia Marek Pawlik, prezes ABM Solid.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej